Pogoda w Bydgoszczy 6 cze 2019 | Redaktor
Nadal upalnie, w weekend nieco chłodniej [POGODA]

Znów mamy dziś oficjalne ostrzeżenie IMGW: jest to ostrzeżenie pierwszego stopnia o upałach dla wszystkich powiatów województwa kujawsko pomorskiego. Ważne jest ono od wczoraj od godz. 14.00 do godz. 20.00 dziś.

Ciągle pada [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:20

Lipcowy chłód trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:54

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydaje się w przypadku upałów od 30 do 34 stopni, drugiego stopnia — od 35 do 38 stopni, i trzeciego stopnia — powyżej 38 stopni

Trzy niże znajdują się nad zachodnią Europą. Wyspy Brytyjskie mają niż Gebhard, Skandynawia — Heiko, a półwysep Iberyjski — Ivan. Nad Rosją znajduje się wyż. Jesteśmy w zasięgu rozległego niżu Gebhard, z ośrodkami nad Morzem Północnym, Irlandią i Niemcami. Nad Polskę napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Po południu na zachodzie kraju zaznaczy się dziś wpływ tak zwanej konwergencji, zwanej też linią zbieżności. Oznacza to spotkanie się prądów powietrza w z dwóch kierunków. Sprzyja to rozwojowi burz. Linia ta będzie się przesuwać znad Niemiec w kierunku Odry.

Zachmurzenie będzie dziś w Bydgoszczy przeważnie umiarkowane, okresami, zwłaszcza po południu — duże. Burze związane ze wpomnianą konwergencją raczej nas nie dosięgną Temperatura maksymalna wyniesie od 29 do 31 stopni.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. Początkowo mogą wystąpić przelotne opady deszczu, wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na zachodni i północno-zachodni.

Jutro raczej będzie pochmurno. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna już będzie nieco niższa — od 24 do 27 stopni — i taka powinna utrzymać się do niedzieli. Wiatr słaby lub umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągnąć 80 km/h.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.23, a zajdzie o 21.09 Dzień będzie trwał 16 godzin i 45 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor