Pogoda w Bydgoszczy 16 mar 2019 | Redaktor
Nadchodzi ocieplenie. To jeszcze nie wiosna [POGODA]

Niż Heinz, który minionej nocy spowodował silny i porywisty wiatr, jest już nad Litwą.

Chłodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:53

Nadchodzi przejściowe ochłodzenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:39

Wiatry z nim związane, które zapowiedzieliśmy wczoraj, spowodowały sporo strat, głównie w zachodniopomorskiem. Nadal 47 tysięcy odbiorców pozostaje bez prądu. Jak infromuje straż pożarna, są setki złamanych i powalonych drzew, a w kilku przypadkach uszkodzone elementy konstrukcyjne budynków, no i linie energetyczne.  Wiatr jest już nieco słabszy niż w nocy, ale nadal wieje z zachodu i osiągać może w ciągu dnia do 30 km/h a w porywach do 70.

Ciśnienie w czasie wędrówki niżów skacze, obecnie mamy do czynienia z szybkim jego wzrostem. Jutro nieco spadnie, w poniedziałek zaś będzie rosnąć już dość zdecydowanie. W niedzielę bowiem nad Bałtykiem przejdzie niż Igor, ostatni z tego cyklu. Po nim rozpocznie się budowa silnego ośrodka wyżowego nad Europą, który przyniesie nam zmianę typu pogody.

Dziś w ciągu dnia spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 8 stopni.  Wiatr będzie umiarkowany, zachodni.

Jutro ocieplenie, ale nie tak spektakularne, jak zapowiadały niektóre media. Temperatura początkowo będzie wynosiła również jutro około 8 stopni, dopiero w czasie popołudniowych przejaśnień i rozpogodzeń może wzrosnąć do 12 - 15 stopni. Więcej - wbrew tym, którzy wieszczyli 20 stopni - na pewno nie będzie. 

Od poniedziałku znów nieco chłodniej, rzędu 8 stopni, z wiatrem znów silniejszym. Powinno jednak pojawiać się coraz więcej słońca i kolejne dni będą coraz cieplejsze,

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.01, a zajdzie o 17.54. Dzień będzie trwał 11 godzin i 53 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor