Pogoda w Bydgoszczy 5 paź 2018 | Redaktor
Nadchodzi złota polska jesień [POGODA]

Ta piękna pora roku zwykle trwa kilka tygodni w okolicach równonocy jesiennej.

Od piątku wracają deszcze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:47

Początek czerwca niezbyt ciepły [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:51

Na czym polega meteorologiczne zjawisko złotej jesieni? Maleją różnice temperatur między południem (ono nie jest już tak mocno nasłonecznione) a północą (która nie zdążyła się jeszcze wychłodzić). Ponadto nagrzany w okresie letnim ocean stabilizuje globalną pogodę. Jeśli w tym okresie utworzy się w Eurazji duży wyż, mamy właśnie tę piękną porę roku, dość ciepłą w dzień, zimną nocami, a przede wszystkim suchą i słoneczną. Wszystko wskazuje na to, że takie "babie lato" właśnie się zaczyna.

Zanim do tego dojdzie, czeka nas (w niedzielę) przejście przez Bałtyk jeszcze jednego, małego i już nie tak aktywnego niżu. 

Dzisiaj będzie początkowo pochmurno, po południu powinno się rozpogodzić. Jednocześnie ciśnienie zacznie spadać i będzie się obniżać aż do niedzieli rana. Temperatura maksymalna wyniesie dziś 16 stopni, w sobotę - 17, w niedzielę - 18.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.56, a zajdzie o 18.16. Dzień będzie trwał 11 godzin i 20 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor