Pogoda w Bydgoszczy 18 gru 2018 | Redaktor
Ocieplenie przyjdzie w piątek [POGODA]

Jesteśmy w zasięgu oddziaływania rozległego wyżu znad Rosji, który kształtuje u nas pogodę bezwietrzną i "smogową"

Zimno i deszczowo [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:45

Lato, lato, zostań tu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:50

Nie opuszcza nas pochmurna aura. Charakterystyczną cechą grudnia w naszym kimacie jest właśnie to, że nie dość, iż są krótkie dni, to jeszcze niebo zasnute jest ołowianym zachmurzeniem. Mamy więc bardzo mało światła dziennego, co u niektórych osób powodować może złe samopoczucie i stany depresyjne. 

Jesteśmy w zasięgu oddziaływania rozległego wyżu znad Rosji, który kształtuje u nas pogodę bezwietrzną i "smogową".  Zachmurzenie będzie duże, z mozliwymi niewielkimi rozpogodzeniami. Lokalnie mogą wystąpić słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna w Bydgoszczy wyniesie 0 stopni. Wiatr będzie słaby, południowy. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać.

Scenariusz nakreślony przez nas kilka dni temu jest w trakcie realizacji. Już jutro będziemy mieli pierwszą widoczną oznakę tego przekształcenia. Ciśnienie spadnie, a wiatr stanie się silniejszy. Temperatura jutro będzie jednak wciąż ujemna - około -2 stopni.

W czwartek około zera. W nocy z czwartku na piątek może padać śnieg, przechodzący w śnieg z deszczem i deszcz (ślizgawica), a w piątek już będziemy mieli temperaturę zdecydowanie powyżej zera, 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.58 a zajdzie o 15.31. Dzień będzie trwał 7 godzin i 33 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor