Pogoda w Bydgoszczy 29 maj 2019 | Redaktor
Pia przynosi słońce, ale chłód jeszcze na chwilę zostanie [POGODA]

Od dziś mamy nowy typ pogody. A od jutra zacznie się ocieplenie

Przebudowa układu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:45

Dziś jeszcze trochę deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:29

Niż „Claudius” usadowił się nad morzem Norweskim i tam pozostanie na kilka dni. Drugi głęboki niż zbliża się znad Atlatyku do wysp Brytyjskich. Nas tymczasem dosięgnął jęzor wyżu Azorskiego, który usamodzielni się i przez moment, jutro, jego centrum znajdzie się nad Bydgoszczą. Niemieccy meteorolodzy z Deutscher Wetterdienst nadali już temu usamodzielnionemu wyżowi nazwę — ma mieć na imię „Pia”.

Wyż na zachodzie a niż na wschodzie oznacza zwykle napływ chłodnego powietrza z północy. Tak jest i teraz, dlatego dziś będzie w Bydgoszczy słonecznie, ale chłodno, spodziewamy się temperatury maksymalnej około 16 stopni, wiatr będzie słaby, północny. Ciśnienie rośnie. Kiedy jutro centrum wyżu przechodzić będzie nad Bydgoszczą, kierunek wiatru zmieni się na południowy i od tego momentu powinno zacząć się ocieplenie. Jutro jeszcze temperatura nie przekroczy 20 stopni, ale do końca tygodnia będziemy mieli już temperatury ponad 25 stopni. W piątek jednak czeka nas jeszcze jeden pochmurny, a być może deszczowy dzień. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.31, a zajdzie o 21.00 Dzień będzie trwał 16 godzin i 29 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor