Pogoda w Bydgoszczy 8 mar 2018 | Redaktor
Pierwsza noc na plusie

Dziś po raz pierwszy od ponad dwóch tygodni w Bydgoszczy mieliśmy noc z dodatnią temperaturą.

Przypomnijmy, że mroźna zima zaatakowała 23 lutego. Wcześniej mieliśmy jednak lekkie mrozy, które nazywałem zimą pełzającą, łącznie więc pogoda zimowa trwała prawie miesiąc. Dziś mamy za sobą jej ewidentny koniec. O 5.30 było w Bydgoszczy +2 stopnie. 

Napłynęło cieplejsze, ale wilgotne powietrze atlantyckie.  Będzie dziś pochmurno, z tempearturą maksymalną +5 stopni. Wieczorem możliwe rozpogodzenie, w drugiej części nocy nastąpi jednak ponowny wzrost zachmurzenia i deszcz. W nocy +1 stopień.

Jutro deszcz będzie padał także w ciągu dnia, zwłaszcza po południu, a temperatura maksymalna wyniesie +6 stopni. Ciśnienie rośnie. Na najbliższy tydzień nie widać oznak radykalnej zmiany typu pogody. Będziemy pozostawać na obrzeżach wielkiego atlantyckiego niżu. 

Będzie jednak coraz cieplej - po niedzieli nawet powyżej 10 stopni. W połowie marca może przyjść ochłodzenie, ale już nie tak radykalne.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.20, zajdzie o 17.39. Dzień będzie trwał 11 godzin i 19 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor