Pogoda w Bydgoszczy 8 mar 06:40 | Redaktor
Pierwsza noc na plusie

Dziś po raz pierwszy od ponad dwóch tygodni w Bydgoszczy mieliśmy noc z dodatnią temperaturą.

Wyż i ochłodzenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:05

Za frontami [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:10

Przypomnijmy, że mroźna zima zaatakowała 23 lutego. Wcześniej mieliśmy jednak lekkie mrozy, które nazywałem zimą pełzającą, łącznie więc pogoda zimowa trwała prawie miesiąc. Dziś mamy za sobą jej ewidentny koniec. O 5.30 było w Bydgoszczy +2 stopnie. 

Napłynęło cieplejsze, ale wilgotne powietrze atlantyckie.  Będzie dziś pochmurno, z tempearturą maksymalną +5 stopni. Wieczorem możliwe rozpogodzenie, w drugiej części nocy nastąpi jednak ponowny wzrost zachmurzenia i deszcz. W nocy +1 stopień.

Jutro deszcz będzie padał także w ciągu dnia, zwłaszcza po południu, a temperatura maksymalna wyniesie +6 stopni. Ciśnienie rośnie. Na najbliższy tydzień nie widać oznak radykalnej zmiany typu pogody. Będziemy pozostawać na obrzeżach wielkiego atlantyckiego niżu. 

Będzie jednak coraz cieplej - po niedzieli nawet powyżej 10 stopni. W połowie marca może przyjść ochłodzenie, ale już nie tak radykalne.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.20, zajdzie o 17.39. Dzień będzie trwał 11 godzin i 19 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor