Pogoda w Bydgoszczy 23 maj 2019 | Redaktor
Pochmurno i nieco chłodniej — taka jest Ofelia. Na południu kraju — powódź [POGODA]

Intensywne opady, o których pisaliśmy wczoraj, spowodowały powódź w Małopolsce. Najbardziej ucierpiały powiaty dąbrowski i tarnowski. Dziś nadal będzie mocno padać w rejonie Podhala i Podbeskidzia. U nas pochmurno, ale raczej sucho lub z przelotnym deszczem.

Ciągle pada [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:20

Lipcowy chłód trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:54

Na południu kraju sytuacja jest dramatyczna. O godz. 9.00 w Krakowie rozpocznie się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem premiera, ministra spraw wewnętrznych i administracji i wojewody małopolskiego. Alarm meterologiczny obowiązuje nadal w Tatrach i w Beskidach, tam sytuacja uspokoi się dopiero jutro. 

Nasz region natomiast przejściowo dostaje się pod wpływ wyżu znad Niemiec, który jednak będzie słabnąć i już z piątku na sobotę, przez Bałtyk przejdzie niż, który przyniesie nam kolejne ochłodzenie i prawdopodobnie opady. 

Dzisiaj w Bydgoszczy zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Mogą się zdarzyć lokalne, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 17 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie będzie rosnąć.

Jutro może być pogodnie i cieplej, w weekend zaś znów chłodniej, w niedzielę temperatura może nie przekroczyć kilkunastu stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.37, a zajdzie o 20.52. Dzień będzie trwał 16 godzin i 15 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor