Pogoda w Bydgoszczy 14 lis 06:28 | Redaktor
Przed nami ochłodzenie [POGODA]

Zanosi się na budowę wielkiego wyżu, obejmującego również Skandynawię. Znajdziemy się wkrótce w jego centrum, co w połowie przyszłego tygodnia przyniesie nam prawdopodobnie ochłodzenie i pierwsze nocne mrozy.

Proces przekształcania się pola ciśnienia w całej atmosferze, opisywany w poprzednich prognozach, jest kontynuowany. Potężny wyż znad Rosji przesuwa się na wschód, a od południowego zachodu zbliża się inny wyż - znad Alp. Od północy mamy z kolei zatokę niżową z zafalowanym frontem chłodnym, który już przeszedł przez Polskę i przyniósł wczorajszy deszcz. Można więc powiedzieć, że sytuacja już zmieniła się radykalnie, w porównaniu do tej sprzed kilku dni, kiedy mieliśmy niż na zachodzie, a wyż na wschodzie, zaś granica między nimi biegła po linii południka. Teraz wszystko obróciło się o 90 stopni. Granica między wyżem a niżem biegłaby wzdłuż równoleżnika, gdyby nie zatoka, która tę linię nieco "skręca".

Taki układ otwierałby zwykle cyrkulację zachodnią przez północne obszary Europy, model GFS przewiduje jednak tym razem inny scenariusz, mianowicie budowę wielkiego wyżu, obejmującego również Skandynawię. Znajdziemy się wkrótce w jego centrum, co w połowie przyszłego tygodnia przyniesie nam prawdopodobnie ochłodzenie i pierwsze nocne mrozy

Dziś będzie pochmurno, z możliwymi rozpogodzeniami po południu. Deszcz może jeszcze przelotnie   padać, a temperatura maksymalna w Bydgoszczy wyniesie około 10 stopni. Jutro będzie już nieco chłodniej - około 7 - 8 stopni, a w piątek temperatura moze nie przekroczyć 6 stopni. W końcu mamy już połowę listopada.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.10 a zajdzie o 15.54. Dzień będzie trwał 8 godzin i 44 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla   Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor