Pogoda w Bydgoszczy 14 wrz 06:55 | Redaktor
Stopniowy powrót babiego lata [POGODA]

Dziś zachmurzenie umiarkowane, już bez deszczu. W następnych dniach coraz cieplej.

Proces przejścia frontu atmosferycznego i związanego z nim deszczu, wczoraj opóźnił się w stosunku do tego, co przewidywały dzień wcześniej modele numeryczne, ze względu na wyż, który nad południową Polską i Słowacją blokuje ten proces. Ponadto największe opady deszczu przeszły po północnej stronie Bydgoszczy, nad Borami Tucholskimi, i stamtąd skierowały się na północny wschód, w stronę Warmii i Mazur. W Bydgoszczypadało umiarkowanie,  może trochę pokropić jeszcze jutro. Dziś wyjrzy słońce, temperatura maksymalna wyniesie około 20 stopni. Ciśnienie dziś w nocy nieco spadnie, jutro natomiast zacznie rosnąć. Wiatr słaby, dziś zmieni kierunek z północnego na południowy, a jutro na zachodni. Jutro stanie się też dość silny i porywisty.

W ciągu kolejnych dni temperatura będzie stopniowo rosnąć i w połowie przyszłego tygodnia znów prawdopodobnie zrobi się ciepło - do 25 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.20, a zajdzie o 19.07. Dzień będzie trwał 12 godzin i 47 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla   Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor