Pogoda w Bydgoszczy 3 maj 2019 | Redaktor
Trochę słońca w narodowe święto [POGODA]

Niż Werner, tak jak zapowiadaliśmy, odsunął się na północny wschód, ale nad południową Szwecją formuje się jego zatoka, która stanie się osobnym niżem i zepsuje nam pogodę jutro.

Ciągle pada [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:20

Lipcowy chłód trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:54

Znajdujemy się w chłodnej, arktycznej masie powietrza, którą fiński niż ściągnął do nas z dalekiej północy. Wygląda na to, że będziemy w niej tkwić jeszcze przez tydzień. Długoterminowy model GFS  przewiduje ocieplenie dopiero na czwartek. Do tego czasu temperatury maksymalne kształtować się będą na poziomie około 10 stopni, minimalne temperatury nocne mogą sięgać nawet zera. 

Zaletą tej masy powietrza jest to, że jest wilgotna, a niewielkie deszcze ostatnich kilku dni nie zakończyły wcale tragicznej suszy. Ziemia wciąż potrzebuje wody. Padać będzie — według dostępnych modeli — dziś po południu, będzie to niewielki deszcz oraz, obficiej, jutro wieczorem i w nocy.  Ten deszcz może przechodzić też w deszcz ze śniegiem. Największy deszcz spodziewany jest w środę. 

Dzisiaj  zachmurzenie będzie zmienne, z większymi przejaśnieniami. Możliwe lokalne przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 12 stopni, wiatr będzie słaby lub umiarkowany 15-25 km/h, zachodni. Ciśnienie będzie się wahać.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.12, a zajdzie o 20.19. Dzień będzie trwał 15 godzin i 7 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor