Pogoda w Bydgoszczy 30 maj 2018 | Redaktor
Uff, jak gorąco! [POGODA]

Wczoraj w Bydgoszczy było 29 stopni. Dziś powtórka...

Robi się pogodnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:24

Rano deszcz, popołudniu słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:40

Niektórzy Czytelnicy nie zgodzą się zapewne z powyzszym zdaniem, twierdząc, że wczoraj w Bydgosczy musiało być znacznie ponad 30 stopni. Trzeba jednak pamiętać, że temperatury podawane w prognozach i raportach stacji meteorologicznych, mierzone są na otwartej przestrzeni i w zacienionym miejscu. Tak mierzona temperatura, według wykresu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przekroczyła wczoraj w Bydgoszczy 25 stopni już przed godziną 8-mą, a maksimum, o wysokości 29 stopni osiągnęła około 14-tej. Trzeba też pamiętać o zjawisku miejskiej wyspy ciepła, które sprawia, że w centrum miasta, w gęstej zabudowie, jest zawsze o kilka stopni więcej.

Czeka nas kolejny upalny dzień. Temperatura dość szybko osiągnie około 30 stopni, natomiast ciekawy epizod przewidywany jest około godziny 17:00. Wtedy przez Bydgoszcz przejdzie front chłodny. Najpierw się zachmurzy, może padać deszcz, może też zdarzyć się burza. Wiatr stanie się silny i zmieni kierunek  z południowo-wschodniego na południowo-zachodni, a po przejściu frontu temperatura spadnie o kilka stopni.

Jutro pogoda bardzo podobna do dzisiejszej, ale bez frontu chłodnego, choć po południu i wieczorem też możliwe będą opady i burze, spowodowane zjawiskiem konwekcji.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor