Pogoda w Bydgoszczy 11 cze 2019 | Redaktor
Uff, jak gorąco… [POGODA]

We wszystkich województwach w Polsce obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:56

Chłodna (wyborcza) niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:54

Burze wyrządziły znaczne szkody w Trójmieście i na Kaszubach. U nas nie wystąpiły. W poniedziałek późnym wieczorem wiatr zerwał tam częściowo lub całkowicie 10 dachów, wystąpiły też liczne zalania. Jest to zgodne z tym, co pisaliśmy wczoraj. Znaczna chwiejność energetyczna atmosfery nie daje pewności, że burze wystapią, ale tam gdzie wystąpią, są gwałtowne.

Nad Europą dominują słabe niże, jedynie wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz częściowo Europa wschodnia znajdują się pod wpływem wyżów. Z południa wciąż napływa upalne powietrze zwrotnikowe.

Zachmurzenie będzie małe, okresami może wzrosnąć do umiarkowanego i dużego. Prawdopodobieństwo opadów deszcz i burz jest u nas niewielkie. Temperatura maksymalna może sięgnąć 33 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich.

W nocy będzie bezchmurnie lub zachmurzenie będzie małe, temperatura minimalna wyniesie około  21 stopni.

Jutro nadal upał — pogoda będzie podobna do dzisiejszej. Nieznaczne ochłodzenie — o kilka stopni — spodziewane jest w czwartek, a definitywne zakończenie tej fali upałów — w najbliższy weekend.  

Upały są szczególnie niebezpieczne dla niemowląt i małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. W związku z tym MSWiA i służby zaapelowały o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jeśli nie musimy, to powinniśmy unikać przebywania w pełnym słońcu. W godzinach południowych lepiej przebywać w pomieszczeniach. Należy pić duże ilości wody i unikać niepotrzebnego wysiłku fizycznego. Szczególną rozwagę należy zachować podczas jazdy samochodem, bo wysoka temperatura osłabia naszą koncentrację. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci ani zwierząt w zaparkowanym pojeździe.

Ministerstwo przypomniało też, że od początku czerwca utonęło 27 osób, a w ostatni weekend aż 8. Przyczynami tragedii nad wodą są najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura oraz kąpiel po spożyciu alkoholu.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.21, a zajdzie o 21.13 Dzień będzie trwał 16 godzin i 52 minuty. Do najdłuższego dnia w roku długość dnia zwiększy jeszcze tylko o 5 minut. Wystapi on 21 czerwca br.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor