Pogoda w Bydgoszczy 2 cze 2018 | Redaktor
Upał już nie wróci [POGODA]

Nastąpił zasadniczy zwrot w sytuacji pogodowej. Będzie chłodniej

Robi się pogodnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:24

Rano deszcz, popołudniu słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:40

Nad Pomorzem usadowił się niewielki niż Wilma, który przyszedł do nas znad Niemiec, a tamtejsze służby meteo zabawiają się nazywaniem niżów i wyżów imionami swych pracowników. Ale Wilma nie jest decydującym elementem nowej układanki pogodowej, która tworzy się nad północną częścią Europy. 

Rolę głównego kreatora przemian odegra bowiem głęboki i rozległy niż znad północnej Rosji. Będzie on zbliżał się do krajów bałtyckich oraz Białorusi i przesuwając się na południe oddziaływać będzie na pogodę także w Polsce. Tu trzeba przypomnieć, przytaczane już dziesiątki razy, jedno z podstawowych praw meteorologii, że niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

To oznacza, że niż rosyjski "ściągnie" do nas powietrze z okolic arktycznych, a więc chłodne. Preludium do tego procesu zobaczymy już dziś. Temepreatura maksymalna w Bydgoszczy w sobotę wyniesie 25 - 27 stopni, a więc o kilka kresek mniej niż w ostatnich dniach. Prawdziwe ochłodzenie, sprowadzone przez wspomnany niż przyjdzie we wtorek, kiedy temperatura spadnie do 15 stopni, a w nocy z wtorku na środę być może nawet do 5. Wtedy niż rosyjski zacznie się odsuwać a u nas zacznie się wpływ kolejnego chłodnego wyżu znad Skandynawii.

Poza tym dziś zachmurzenie małe, wzrastające po południu, z mozliwością wystapienia przelotnych opadów i burz.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.27, zajdzie o 21.06. Dzień będzie trwał 16 godzin i 39 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor