Pogoda w Bydgoszczy 2 lip 05:58 | Redaktor
Upał już nie wróci [POGODA]

Nad Finlandią usadowił się niż „Nasir”, a to oznacza, że do nas ściągane jest chłodne powietrze z okolic podbiegunowych poprzez morze Norweskie, Skandynawię, Danię i północne Niemcy.

Po wyżu Ekart już tylko wspomnienie

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:27

Od jutro trochę cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:18

Jak zwykle w takich sytuacjach, od zachodu rozbudowuje się wyż, Niemcy już mają dla niego nazwę, jest to „Winnie”. Nie domknie on jednak cyrkulacji zachodniej, czyli wędrówki atlantyckich niżów z zachodu na wschód. Między Grenlandią a Islandią tworzy się już kolejny niż, Niemcy nie mają jeszcze dla niego nazwy, powędruje on na wschód, połączy się z „Nasirem” i stworzą potężny układ, który — jeśli sytuacja rozwijać się będzie zgodnie z przewidywaniami — przyniesie nam spore deszcze w drugiej połowie tygodnia — można przypuszczać, że stanie się to w okolicach piątku. 

Wcześniej mogą też pojawiać się niewielkie chmury deszczowe od niżu Nasir, będą to jednak sytuacje epizodyczne, więcej ich będzie na Pomorzu. 

Oczywiście to, co zapowiadamy w tytule, dotyczy okresu, w którym daje się sensownie prognozować pogodę, czyli około 7 dni. Temperatura w tym okresie nie powinna przekroczyć 25 stopni, a są spore szanse, że będzie przez większość dni nawet niższa niż 20 stopni.

Tymczasem front chłodny, który przechodził wczoraj, a który miał u nas postać niezwykle łagodną, spowodował potężne burze na Śląsku i w Świętokrzyskiem. Silny wiatr sprawił, że samoloty nie mogły lądować w Katowicach. 

Dziś przewidywane jest w Bydgoszczy zachmurzenie małe lub umiarkowane, temperatura maksymalna wyniesie około 21 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, po południu dość silny, północno-zachodni i zachodni.

W nocy temperatura minimalna wyniesie około 12 stopni.

Jutro zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające do dużego, po południu niewykluczony jest przelotny deszcz. Wiatr nadal będzie umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Chłodniej — temperatura maksymalna około 19 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.26, a zajdzie o 21.17. Dzień będzie trwał 16 godzin i 50 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor