Pogoda w Bydgoszczy 12 cze 2019 | Redaktor
Upał nie odpuszcza [POGODA]

34,6 stopnia w cieniu — taką temperaturę maksymalną odnotowała wczoraj w Bydgoszczy stacja meteorologiczna IMGW. Dziś będzie podobnie

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:56

Chłodna (wyborcza) niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:54

Temperatura przekroczyła wczoraj 30 stopni już o godzinie jedenastej i utrzymywała się na tych poziomach aż do zachodu słońca. Najgoręcej było o 16-tej. 

Dalej utrzyma się nad naszym regionem wyraźny napływ upalnego powietrza z południa. Jest on umożliwiany przez wyż rosyjski i niż nad Niemcami. Nad południową Skandynawią, Niemcami i Alpami mamy strefę frontów atmosferycznych.  Ruszy ona na północny wschód najbliższej nocy. Opady będą przemieszczały się w nocy i rano kolejno przez dolny Śląsk, ziemię Lubuską i Pomorze zachodnie. Jak to zwykle w ciepłych porach roku bywa, opady takie mają charakter wielu lokalnych „wysepek”, jest więc niemożliwe stwierdzenie, poza pewnym prawdopodobieństwiem, czy w damym miejscu opady wystąpią. Modele WRF i UM przewidują prawdopodobieństwo ich wystąpienia w Bydgoszczy jutro na godziny popołudniowe. 

Dziś natomiast będziemy mieć jeszcze falę upałów w całym kraju. Będzie niewiele chmur lub ich całkowity brak w pierwszej połowie dnia, aż do późnego popołudnia. Występuje duża przejrzystość powietrza, więc mamy warunki do silnego nagrzewania się przyziemnych warstw. Temperatura maksymalna przewidywana dziś w Bydgoszczy to nadal 33 – 35 stopni.

Upał łagodzony jest przez stosunkowo niską wilgotność powietrza, nie jest „duszno” oraz wieje umiarkowany wiatr. Dobrze będzie pamiętać o przewiewnym, jasnym ubraniu, o osłanianiu głowy, i unikaniu długotrwałego przebywania na słońcu, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.21, a zajdzie o 21.14 Dzień będzie trwał 16 godzin i 53 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor