Pogoda w Bydgoszczy 7 cze 2019 | Redaktor
Upał zelżeje. Ale tylko na kilka dni [POGODA]

Zachodnia i północna Europa będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pogodę w pozostałej części kontynentu będą kształtować słabe wyże

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:56

Chłodna (wyborcza) niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:54

Bydgoszcz będzie pod wpływem zatoki niżowej związanej z niżem, którego główny ośrodek znajduje się nad zatoką Biskajską i Normandią („Ivan”), a wtórny („Heiko”) nad Morzem Norweskim. Dotrze dziś do nas chłodny front atmosferyczny. oraz linia zbieżności znad Niemiec, o której wspominałem wczoraj. W nocy i rano całkowicie zmieni się kierunek wiatru. Napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarne. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie.

Zachmurzenie będzie dziś umiarkowane, a okresami może być duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Mogą się zdarzyć również burze. Temperatura maksymalna wyniesie około 27 stopni. Wiatr przeważnie będzie słaby, jeszcze z południa, ale w przypadku wystąpienia burz porywy wiatru mogą mieć do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna wyniesie około 15 stopni. 

Jutro pogoda podobna będzie podobna do dzisiejszej. Przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, możliwe również burze. Temperatura maksymalna wyniesie około 25 do 27 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, już z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

Dalszy rozwój sytuacji pogodowej związany będzie z wyżem, który powstanie nad Alpami. Przesunie się on na północny wschód i w niedzielę przejdzie przez Poskę, przynosząc kolejne, ale wciąż nieznaczne ochłodzenie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.23, a zajdzie o 21.10 Dzień będzie trwał 16 godzin i 47 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor