Pogoda w Bydgoszczy 27 lip 2018 | Redaktor
Upały [POGODA]

W najbliższych dniach nadal będzie gorąco. W Bydgoszczy temperatura maksymalna wyniesie około 30 stopni.

Dziś jeszcze trochę deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:29

Zimno i deszczowo [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:45

Proces, który przewidywaliśmy na początku tygodnia, polegający na połączeniu siodłem wyżu znad Rosji z wyżem Azorskim, następuje teraz, z pewnym opóźnieniem i przyniesie falę upałów, przed którą już ostrzegają służby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe. Jak  na nasze szerokości geograficzne będzie naprawdę gorąco.

Temperatura powietrza w naszym regionie przekroczy 30 stopni.  Warto przypomnieć, że temperatury maksymalne podawane w prognozach, oznaczają temperaturę mierzoną na otwartej, zacienionej przestrzeni. W mieście, gdzie występuje tzw. zjawisko miejskiej wyspy ciepła, będzie ona o kilka stopni wyższa. To nas czeka po niedzieli.

Dziś będzie zachmurzenie małe, temperatura maksymalna rzędu 28 stopni (w cieniu, poza śródmieściem), raczej bez deszczu. Kolejnych konwekcyjnych opadów i burz należy spodziewać się w niedzielę, choć niewielkiego przelotnego deszczu dziś i jutro wykluczyć nie można, ale jest on mało prawdopodobny.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.57, a zajdzie o 20.52. Dzień będzie trwał 15 godzin i 55 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor