Pogoda w Bydgoszczy 1 sie 2018 | Redaktor
W Bydgoszczy jak w tropikach [POGODA]

Trzydzieści trzy stopnie w cieniu było wczoraj o 14.00. Dziś może być jeszcze goręcej.

Dziś deszczowo, potem dwa pogodne dni [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:51

Wreszcie słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:36

Pod Berlinem Niemcy wybudowali sztuczną tropikalną wyspę. Prezydent Bydgoszczy dostał taki bonus w prezencie od matki natury. Za darmo. Na kilka dni.

Tak naprawdę do rekordu jeszcze trochę brakuje. Za najwyższą temperaturę ostatniego stulecia w naszym mieście uznaje się 38,3 stopnia, którą to wartość odczytano na stacjach pomiarowych 11 lipca 1959 roku. Rekord dla całego obszaru (obecnej) Polski przypadł natomiast w Pruszkowie w 1921 roku i było to 40,2 stopni w cieniu.

Czy dziś rekord bieżącego roku zostanie pobity? Z modeli numerycznych to nie wynika, przewidają one temperaturę maksymalną mniej więcej na wczorajszym poziomie, zależnie od modelu od 30 do 33 stopni. Zachmurzenie będzie małe, wiatr bardzo słaby, poniżej 10 km/h.

Jutro pogoda podobna, z takim samym upałem i nieco większym, wzrastającym w ciągu dnia zachmurzeniem. Jutro po południu przewidywana jest możliwość wystąpienia deszczu i burz. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.05, a zajdzie o 20.43. Dzień będzie trwał 15 godzin i 38 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor