Pogoda w Bydgoszczy 12 paź 2018 | Redaktor
Wciąż słonecznie i ciepło [POGODA]

Wyż, który cały czas istnieje na wschodzie, przesunie się nieco na południe, ale wciąż będzie kształtował pogodę w Polsce

Nadal nocne przymrozki [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 03:07

Najbliższej nocy może prószyć śnieg [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 30 mar 06:35

Słoneczna i ciepła złota jesień trwa. Dziś i jutro w Bydgoszczy spodziewane jest bezchmurne niebo. Temperatura maksymalna utrzyma się na dotychczasowym poziomie lub nieco wzrośnie - wczoraj w Bydgoszczy było po południu 22 stopnie. Dziś temperatura może osiągnąć nawet około 23 stopnie. Kolejne dni już nie będą aż tak ciepłe, ale też nie spodziewamy się na razie poważnego ochłodzenia. Przez kilka dni temperatura maksymalna będzie utrzymywać się powyżej 20 stopni, przy zachmurzeniu małym lub bezchmurnym niebie. W nocy z piątku na sobotę i w sobotę wcześnie rano możliwe mgły.

Wiatr będzie słaby lub umiarkowany (do 15 km/h, porywy do 40 km/h), z południowego wschodu lub z południa.

W połowie przyszłego tygodnia nieco się ochłodzi (do 15 - 18 stopni), a w następny weekend (20-21 października) lub bezpośrednio po nim, możliwe jest załamanie pogody. Tak przewiduje model GFS. Jest to związane z wędrówką na wschód niżu, który utworzy się nad Atlantykiem, a wyż rosyjski, który najpierw rozbuduje się na Europę, zostanie podzielony na dwa ośrodki.  Długoterminowe modele jednak mają ograniczoną sprawdzalność, cieszmy się więc na razie piekną pogodą.

Ciśnienie rośnie i jutro osiągnie wartość maksymalną, po czym zacznie powoli spadać.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.09, a zajdzie o 17.59. Dzień będzie trwał 10 godzin i 50 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor