Pogoda w Bydgoszczy 30 mar 2018 | Redaktor
Wielkanocny cyklon [POGODA 7.00]

W Wielką Sobotę i Wielkanoc przez obszar Polski przejdzie niewielki, ale głęboki niż

Średnica tego cyklonu, który nasuwa się od zachodu, wynosi niecałe 1000 km, więc jest to niż niewielki, biorąc pod uwagę, że istnieją takie, które obejmują swym zasięgiem niemal cały północny Atlantyk. Niż ten w nocy z soboty na niedzielę będzie miał swoje centrum niemal dokładnie nad Bydgoszczą, w ciągu następnej doby odsunie się za wschodnią granicę, tam się jeszcze pogłębi i zacznie ściągać nad Polskę zimne powietrze z północy. 

Cyklon łączy się też oczywiście z silnym wiatrem. Wiatr ten uspokoi się w niedzielę rano (oko cyklonu), a w miarę odsuwania się niżu na wschód, będzie znów się nasilał i w niedzielę wieczorem może osiągać w porywach ponad 70 km/h. Wiemy już też, że w sobotę wieczorem będzie padał deszcz.

Dziś jeszcze w ciągu i dnia i w nocy mozliwe są rozpogodzenia. Temperatura maksymalna dziś w dzień około 7 stopni, w nocy, w przypadku rozpogodzeń może pojawić się przymrozek. Od jutra już zdecydowanie pochmurno, temperatura do 9 stopni (cyklon po swojej wschodniej stronie pompuje powietrze z południa), a po przejściu niżu temperatura w niedzielę zacznie spadać.

Ciśnienie wynosi w Bydgoszczy 755 mm słupka rtęci (1007 hPa) i około południa zacznie gwałtownie spadać. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.27, zajdzie o 19.19. Dzień będzie trwał 12 godzin i 52 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor