Pogoda w Bydgoszczy 5 sie 07:36 | Redaktor
Za frontem [POGODA]

W chłodniejszej masie powietrza powietrza przebywać będziemy również jutro. Od wtorku powrót upałów.

Zmiana trwa, a pogoda się nie zmienia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:57

Dwie fale deszczu przeszły przez Bydgoszcz wieczorem. W pierwszej, około godziny 18-tej, spadło 8 mm wody, co oznacza w praktyce, że na każdy metr kwadratowy powierzchni ziemi wylane zostało ośmiolitrowe wiadro - tak można sobie łatwo wybrazić tę meteorologiczną jednostkę - milimetr opadów oznacza litr wody na metr kwaratowy. W drugiej fali, około godziny 22-giej, spadło około 3 mm.

Ciekawsze jest jednak to, co się stało z temperaturą. Front chłodny obniżył ją radykalnie. O godzinie 17-tej było 31,5 stopnia. O 18-tej było już tylko 19 stopni i taka temperatura utrzymała się przez całą noc. Dziś o 7mej rano było w Bydgoszczy 18,5 stopnia. Około południa ma przejść kolejna fala opadów i burz, które znów schłodzą powietrze i podłoże tak, że temperatura maksymalna nie powinna przekroczyć dziś 25 stopni. W czasie burz będzie wiał silny i porywisty wiatr, do 30 km/h, a w porywach do 60 km/h, z północnego zachodu. 

W tej chłodniejszej masie powietrza powietrza, za frontem atmosferycznym, przebywać będziemy również jutro. Od wtorku powrót upałów.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.12, a zajdzie o 20.35. Dzień będzie trwał 15 godzin i 23 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor