Pogoda w Bydgoszczy 2 lut 2018 | Redaktor
Zima już blisko. I będzie śnieg [Prognoza Pogody 7.00]

Od niedzieli mróz i być może śnieg. Dziś jeszcze będzie w Bydgoszczy ciepło - do +5 stopni w ciągu dnia - i dość pogodnie.

A jednak dynamika zjawisk atmosferycznych lubi zaskakiwać i przebiega często inaczej niż przewidują to modele numeryczne. Atak zimy, który przewidywałem jeszcze przedwczoraj na podstawie modelu GFS na początek przyszłego tygodnia, rozpocznie się wczesniej - już w niedzielę - i nieco inny będzie też jego mechanizm. Niż znad morza śródziemnego odegra mniejszą w tym procesie rolę, okazuje się on bowiem bardzo słaby, większą - wyż który zaczyna tworzyć się właśnie nad Skandynawią. Masy powietrza wokół wyżu rozchodzą się wirowo zgodnie ze wskazówkami zegara. Ten mechanizm już w sobotę zacznie ściągać najpierw nad kraje bałtyckie i wschodnią Polskę, a potem, od niedzieli, nad cały kraj, mroźne powietrze z obszarów arktycznych i znad Rosji.
 
Dziś jeszcze będzie w Bydgoszczy ciepło - do +5 stopni w ciągu dnia - i dość pogodnie. Temperatura wynosiła dziś w Bydgoszczy o 6 rano -1 stopnień. Ciśnienie ustabilizowało się 752 mm słupka rtęci i takie pozostanie, dopiero w sobotę wieczorem zacznie dosyć szybko rosnąć. 
 
Na koniec informacja która ucieszy dzieci, a popsuje humor właścicielom posesji i drogowcom: jest szansa na śnieg od niedzieli!

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor