Pogoda w Bydgoszczy 22 kwi 2019 | Redaktor
Zmiana trwa, a pogoda się nie zmienia [POGODA]

Trwa zasadnicza przebudowa układu atmosfery nad Europą, jednak obserwowane objawy tych przemian są niewielkie, niemal niedostrzegalne

Pogoda zawsze zmienną jest [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:30

Dziś deszczowo, potem dwa pogodne dni [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:51

Najbardziej brakuje nam deszczu. Niestety, wszelkie przewidywania modeli w tym zakresie zostały szybko skorygowane — u nas, w Bydgoszczy i na Kujawach, jest sucho i będzie sucho. Wyż skandynawski już się roczłonkował, największa jego część odsuwa się na wschód i tam pozostanie. Od zachodu nasuwa się wielki niż atlantycki, który już obejmuje Hiszpanię, Francję i Wielką Brytanię, a częściowo terytorium Niemiec.  Spodziewamy się, że będziemy przez pewien czas na pograniczu tych dwóch układów, co spowodować powinno zadecydowane ocieplenie. Jest to przewidywane na drugą połowę tego tygodnia. 

Na razie mamy „syndrom pogody dnia wczorajszego”,  a więc będzie zachmurzenie małe, przejściowo może wzrosnąć do dużego, wiatr umiarkowany, wrócił do kierunku wschodniego. Temperatura maksymalna około 20 stopni.  

Jutro bardzo podobnie. W środę — więcej chmur.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.35, a zajdzie o 20.00. Dzień będzie trwał 14 godzin i 25 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor