Pozostałe 9 paź 14:24 | Redaktor
Floreciści z całej Polski walczyli w Bydgoszczy [WYNIKI I ZDJĘCIA]

Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie / fot. Anna Kopeć

W weekend (8 i 9 października) w hali przy ul. Kromera odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie do lat 14”. Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta, drugiego – chłopcy. Zmaganiom patronował Tygodnik Bydgoski.

ZOOleszcz/Gwiazda przegrywa gładko

Pozostałe 8 gru 23:01

Nasi na podium Pucharu Europy

Pozostałe 4 gru 02:01

Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy już szesnasty raz zorganizowały ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. W turnieju wzięło udział ok. 300 florecistek i florecistów z najważniejszych ośrodków szermierczych w Polsce, a także zza granicy. Zawodnicy zostali podzieleni są na kategorie wiekowe według regulaminu Polskiego Związku Szermierczego: zuchy (8–9 lat), dzieci (10–11 lat), młodzicy (12–14 lat).

 

WYNIKI

Dziewczęta

2008 i młodsze:

1.ORLOVA Alisa (FC Florete)

2.KOWALSKA Kinga (UKS 35 Bielawy Toruń)

3.JANKOWSKA Maria (UKS-I Bohun Toruń)

3.WOJTAS Zosia (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu)

5.LEMKE Karolina (UKS de La Salle Gdańsk)

6.RYNKIEWICZ An na (Wrocławianie)

7.BARTKOWIAK Barbara (Warta-Muszkieterowie Poznań)

8.MILISZKIEWICZ Blanka (UKS Atena Gdańsk)

 

2006-2007

1.BINKO Aleksandra (WKS Kolejarz Wrocław)

2.SKOCZYLAS Weronika (AZS AWF Warszawa)

3.JAKUBOWSKA Marta (UKS Atena Gdańsk)

3.SHEMAROVA Julianna (FC Florete)

5.KRASTINA Karolina (FC Florete)

6.WIŚNIEWSKA Julia (AZS AWF Warszawa)

7.TELATYŃSKA Bianka (WKS Kolejarz Wrocław)

8.DUDZIUK Julia (UKS Atena Gdańsk)

 

2003-2005

1.LACHMAN Antonina (AZS AWF Poznań)

2.OKLIŃSKA Marta (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu)

3.KOŁODZIEJCZYK Malwina (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu)

3.ZACHAREWICZ Ewa (UKS de La Salle Gdańsk)

5.DANIEWSKA Michalina (AZS AWF Warszawa)

6.BAN Zofia (AZS AWF Warszawa)

7.SZPEJNA Daniela (UKS de La Salle Gdańsk)

8.SZMIT Laura (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu)

 

Chłopcy

2008 i młodsi:

1.PLASUNOV Richard (FC Florete)

2.KARDYŚ Alex (UKS MDK 5 Bydgoszcz)

3.NAROLEWSKI Jakub (MKS Kusy Szczecin)

3.SOWA Jan (Kolejarz Wrocław)

5.DURAJ Szczepan (UKS Atena Gdańsk)

6.TRUSZCZYŃSKI Dominik (UKS 35 Bielawy Toruń)

7.CZAJKOWSKI Grzegorz (UKS Atena Gdańsk)

8.HOLMIN Serastjan (ASMENS Riga)

 

2006-2007

1.FOGT Jakub (Polonia 1912 Leszno)

2.PYSKŁO Szymon (UKS Atena Gdańsk)

3.GORCZYCA Jakub (UKS Atena Gdańsk)

3.PUCKOWSKI Szymon (UKS Atena Gdańsk)

5.DURAJ Idzi (UKS Atena Gdańsk)

6.JURGA Stanisław (Zjednoczeni Pabianice)

7.WAŚCIŃSKI Gracjan (IKS Leszno)

8.RZEPKA Tomasz (UKS Atena Gdańsk)

 

2003-2005

1.JAKUBOWSKI Adam (UKS Atena Gdańsk)

2.SMUDA Jakub (IKS Leszno)

3.MACH Oskar (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu)

3.SHIBAEV Aleksej (FC Florete)

5.KAŚKÓW Piotr (UKS Atena Gdańsk)

6.PŁASZCZEWSKI Mikołaj (Warta-Muszkieterowie Poznań)

7.GINDA Piotr (Warta-Muszkieterowie Poznań)

8.OLSZEWSKI Mikołaj (Budowlani Toruń)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor