Sport 24 lis 2017 | Redaktor
Polska pokonała Węgry w Łuczniczce [Aktualizacja]

Reprezentacja Polski koszykarzy/ fot. Andrzej Romański PZKosz.

Reprezentacja Polski wygrała w Łuczniczce pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata. Polacy pokonali Węgrów 70:60.

Po pierwszej połowie publiczność zebrana w hali Łuczniczka nie miała dobrych nastrojów. Polacy byli faworytami spotkania, a mimo to przegrywali siedmioma punktami. W trzeciej kwarcie dogonili jednak Węgrów, by w czwartej rozbić przeciwnika 31:20. Liderem Polskiej drużyny był Mateusz Ponitka, który zaliczył 17 punktów i 7 zbiórek.

W meczu grupowych rywali Polaków Kosowo uległo na własnym parkiecie Litwie 61:99. Komentatorzy podkreslają, że w aktualnym systemie kwalifikacyjnym wazne są bardzo nie tylko zwycięstwa, ale również zdobycze punktowe, bo one mogą w ostatecznym rachunku decydować o ewentualnym awansie. Następne spotkanie eliminacyjne nasi koszykarze rozegrają w niedzielę w Kłajpedzie z Litwą. Mistrzostwa odbedą się w 2019 roku w Chinach.