Muzykoterapia może być dla każdego

Magdalena Liczkowska | 18 cze 2017 Czy heavy metal może mieć działanie terapeutyczne? Co zrobić z pacjentem poddawanym muzykoterapii, który nie lubi słuchać jak „baba wysoko pieje”? Z dr. hab. Wojciechem Pospiechem, kierownikiem Katedry i Zakładu Muzykoterapii Collegium Medicum rozmawia Magdalena Liczkowska.

Najlepszy prezent to czas spędzony z dzieckiem

Redaktor | 17 cze 2017 Wybierając podarunek dla dziecka, zazwyczaj zastanawiamy się, co kupić – myślimy o nim w kontekście materialnym. Tymczasem często zapominamy, że dysponujemy wspaniałym prezentem, jakim jest czas. Czas spędzony razem z dzieckiem.

Kobieta karmiąca ma być piękna

Marta Kocoń | 7 cze 2017 „Sukienki dresowe, a najlepiej dres – tak widziałyby mnie firmy oferujące odzież dla mam” – pisze na swojej stronie Zuzanna Zalska. Żeby przypomnieć, że „matka karmiąca nadal jest kobietą”, zaczęła projektować sukienki do karmienia piersią. Zuzanna Zalska razem z mężem prowadzi firmę Milook. Stworzyła ją, bo sama doświadczyła luki na rynku odzieżowym.

Metamorfozy klientów sklepu detektywistycznego [SPONSOROWANE]

Redaktor | 5 cze 2017 Czego oko nie widzi, tego sercu nie żal? Niektórzy jednak wolą, aby prawda zawsze wychodziła na jaw. Tą zasadą kierują się klienci sklepu detektywistycznego Spy Shop w Bydgoszczy, którzy dzięki niemu przechodzą swoistą metamorfozę.

Multifunkcyjna Matka Polka

Redaktor | 3 cze 2017 Czy mając dzieci, zwłaszcza malutkie, naprawdę dalej można żyć jak przed ich pojawieniem się? Trudno to sobie wyobrazić. Mały człowiek przejawia wiele potrzeb, które wymagają interwencji rodziców. Poza fizjologią są to także potrzeby bliskości i bezpieczeństwa.

Hashimoto - sprawdź, czy nie jesteś chory

Redaktor | 29 maj 2017 Odczuwasz ciągłą senność? Możesz przespać cały dzień, a i tak wstajesz zmęczony? Twoje samopoczucie pogorszyło się, a wskazówka na wadze szybuje w górę? To najczęstsze objawy Hashimoto – choroby zapalnej tarczycy.

Psychoterapia skuteczna jak lekarstwo

Redaktor | 29 maj 2017 Nieuświadomione konflikty doprowadzają z czasem do zaburzeń psychicznych. Zanim poprosimy o kolejną receptę na lek, zastanówmy się, czy nie lepiej udać się na psychoterapię – radzą bydgoscy psychoterapeuci.

Fakty i mity o treningu siłowym. Bydgoski trener personalny radzi

Redaktor | 27 maj 2017 Trening siłowy to forma aktywności fizycznej wybierana przez mężczyzn oraz kobiety, którym zależy na uzyskaniu wyrzeźbionych mięśni, siły oraz sprawności fizycznej. Niestety, na jego temat – zwłaszcza w zasobach Internetu – wciąż jeszcze krąży wiele mitów, które wprowadzają w błąd osoby zastanawiające się nad jego rozpoczęciem.

Kwiatowe wzory dla każdej kobiety

Redaktor | 14 maj 2017 W tym sezonie z wielkim rozmachem wkracza do nas trend na kwiatowe printy. Wraz z wiosną wieszaki w małych butikach i sieciówkach zapełniają się kolorowymi nadrukami, wprowadzając pozytywny nastrój i dobrą energię.

Czy rodzenia można się nauczyć?

Redaktor | 8 maj 2017 Sądząc po tym, że istnieją szkoły rodzenia, wydaje się, że tak. W rzeczywistości sam poród i sprawy z nim związane to sprawa bardzo indywidualna i dosyć nieprzewidywalna.

Sposoby na wiosenny detoks

Redaktor | 2 maj 2017 Wiosna to czas, kiedy chcemy być bardziej aktywni, mieć więcej energii. Na pomoc po zimowym osłabieniu przychodzi popularny wiosną detoks.

Co na grilla? Majówkowe przepisy

Redaktor | 30 kwi 2017 Choć pogoda za oknem nie zapowiada się upalnie, większość z nas planuje rozpocząć maj udanym grillem – jeśli nie na dworze, to choćby w piekarniku. Mamy dla Was kilka sprawdzonych pomysłów na tę okazję.

Jak pomóc dziecku, które się złości?

Redaktor | 29 kwi 2017 Złość jest emocją, która towarzyszy człowiekowi na każdym etapie życia. Choć często kojarzy nam się negatywnie, sama w sobie nie jest zła czy niewłaściwa. Po prostu ją odczuwamy, tak samo jak różne inne emocje. Niewłaściwe natomiast mogą być sposoby okazywania złości, które przekładają się na konkretne zachowania.