Chrońmy je! - Pierwszy Światowy Dzień Pszczół

Redaktor | 16 maj 2018 W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić ogólnoświatowe święto pszczół. W związku z tym Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy przypomina o potrzebie ochrony tych pracowitych owadów.

Trefne fajki w bmw

Redaktor | 15 maj 2018 700 rygli papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z bydgoskiej drogówki podczas kontroli. Posiadacze nielegalnych wyrobów tytoniowych odpowiedzą za swój czyn w oparciu o przepisy kodeksu karnego skarbowego.

Zlot harleyowców, czyli Super Rally 2018 w Bydgoszczy

Redaktor | 15 maj 2018 Przez kilka najbliższych dni Bydgoszcz będzie stolicą Harleya-Davidsona. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć najnowsze motocykle marki, a nawet się nimi przejechać. O wydarzeniu opowiadali dziś (15 maja) organizatorzy.

Nocne retrogranie w Muzeum Konsol i Gier Wideo

Redaktor | 15 maj 2018 Kolejne miejsce na mapie Europejskiej Nocy Muzeów. Na fanów starych gier komputerowych w Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl będą czekały stanowiska do gry i eksponaty dawnych konsol.

Tartak chce odroczenia egzekucji

Redaktor | 15 maj 2018 Wnoszę o wstrzymanie egzekucji administracyjnej na okres 6 miesięcy – Tartak Bydgoszcz opublikował pismo do wojewody kujawsko-pomorskiego na swoim oficjalnym profilu na portalu społecznościowym.

Kilogram marihuany trzymał w mieszkaniu

Redaktor | 15 maj 2018 Bydgoscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową ustalili i zatrzymali mieszkańca powiatu bydgoskiego, który posiadał w domu narkotyki. Kryminalni zabezpieczyli u niego w mieszkaniu ponad kilogram marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 30 tysięcy złotych, a także amfetaminę, sadzonki konopi indyjskich i inne przedmioty związane z procederem.

Studenci wszystkich uczelni, bawcie się

Redaktor | 14 maj 2018 Studenci odebrali z rąk prezydenta Bydgoszczy klucz do miasta i od dziś (14 maja) świętują. Główne koncerty tegorocznych juwenaliów odbędą się na stadionie Zawiszy 17 i 18 maja.

W Klubie „Grota” opowiedzą o Janie Żychoniu

Redaktor | 14 maj 2018 Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Bydgoszczy we wtorek (15 maja) zaprasza na wykład przybliżający postać majora Jana Żychonia. W zeszłym roku został patronem jednej z bydgoskich ulic.

Wielkie sprzątanie Puszczy Bydgoskiej

Redaktor | 14 maj 2018 Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Bydgoszcz zapraszają 9 czerwca (sobota) na sprzątanie Puszczy Bydgoskiej. Na najwytrwalszych uczestników akcji czeka piknik przy leśniczówce.

Myślęcinek gotowy. Harleyowcy nadjeżdżają [PROGRAM]

Redaktor | 13 maj 2018 „Za wszelkie niedogodności przepraszamy w imieniu organizatora, a firma ochroniarska została poproszona o instruowanie na temat możliwości poruszania po parku” – czytamy w komunikacie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Od środy (16 maja) do niedzieli (20 maja) Myślęcinek opanują harleyowcy.