Olszewski: Decyzja prezydenta dobra, choć niepełna

Andrzej Pawełczak | 24 lip 2017 - Decyzję prezydenta Dudy oceniam kierunkowo za dobrą, logiczną i wpisującą się w to, czego oczekuje opinia publiczna, choć niepełną, bo do pełni szczęścia potrzebne byłoby jeszcze trzecie weto – stwierdził poseł Paweł Olszewski (PO), komentując zapowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, że zawetuje dwie z trzech przyjętych przez parlament ustaw o reformie sądownictwa.

Z błędów trzeba się wyzwalać

Michał Jędryka | 23 lip 2017 – Jest w Polsce pewna grupa ludzi, którzy mają mentalność skolonizowanych wasali. Oni będą powtarzać to, co mówi Macron i Merkel i nawoływać, że musimy tego słuchać, bo to jest Europa – mówi ksiądz profesor Zygmunt Zieliński w rozmowie z Michałem Jędryką.

Hala targowa jak warszawskie Koszyki?

Andrzej Pawełczak | 22 lip 2017 Jak zagospodarować zabytkową halę targową przy ulicy Magdzińskiego? W ubiegłym roku miasto kupiło ją za pięć milionów złotych, co wywołało wiele kontrowersji wśród bydgoskich radnych. Dotyczą one tego, że po raz kolejny kupiono obiekt bez pomysłu na to, co z nim zrobić.

Prezydenci Bydgoszczy i Torunia razem w sprawie S-10

Redaktor | 22 lip 2017 Rząd przyjął 12 lipca aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 . Odcinki drogi ekspresowej S-10 z Bydgoszczy do Torunia i z Bydgoszczy do Piły nie zostały ujęte wśród priorytetowych inwestycji.

Ruszyła budowa Outlet Center Bydgoszcz

Redaktor | 21 lip 2017 Właśnie rozpoczęto budowę Outlet Center Bydgoszcz – pierwszego centrum outletowego w województwie kujawsko–pomorskim. Obiekt położony będzie przy ul. Fordońskiej w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu IKEA oraz sali zabaw Family Park.

Na razie ferm w Dobrczu nie będzie

Magdalena Liczkowska | 21 lip 2017 Referendum, które przeprowadzono w kwietniu w Dobrczu, zakończyło się połowicznym sukcesem dla mieszkańców chcących zmiany władz. W wyniku głosowania udało się odwołać radę gminy, wójt Krzysztof Szala pozostał jednak na stanowisku. Mimo to fermy przemysłowe, będące głównym powodem przeprowadzenia referendum, na terenie gminy na razie nie powstaną.

Wydarzenia na weekend [PRZEWODNIK]

Redaktor | 21 lip 2017 Koncerty, projekcje filmowe, wystawy, festiwal tańców w kręgu, Akademia Sztuki Cyrkowej... W ten weekend na bydgoszczan czeka wiele atrakcji. Sprawdźcie, co się będzie działo.

Stowarzyszenia katolickie popierają odwołanie Bruskiego

Andrzej Pawełczak | 20 lip 2017 Do inicjatywy przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego przystąpiły ruchy i stowarzyszenia katolickie. Uchwałę o przystąpieniu do komitetu referendalnego podjęła też Rada Osiedla Smukała – Opławiec – Janowo.

Kręć kilometry i pomóż budować boisko

Magdalena Gill | 20 lip 2017 Boisko wielofunkcyjne między kościołem a gimnazjum w Brzozie chce wybudować Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe. Pomóc może w tym każdy, kto jeździ na rowerze.