Kręć kilometry i pomóż budować boisko

Magdalena Gill | 20 lip 2017 Boisko wielofunkcyjne między kościołem a gimnazjum w Brzozie chce wybudować Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe. Pomóc może w tym każdy, kto jeździ na rowerze.

Miasto zakupi dziesięć nowych autobusów

Redaktor | 20 lip 2017 Wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na zakup 10 nowych autobusów.  Swoje oferty złożyły dwie firmy: Evo Bus (reprezentant marki Mercedes-Benz) oraz Solaris. Zaproponowały one dostarczenie pojazdów w cenach od 14,2 do 14,4 mln zł. Trwa weryfikacja złożonych ofert.

Bydgoscy pielgrzymi spakowani i gotowi do drogi

Magdalena Gill | 20 lip 2017 Dwie grupy – z Nakła i Górki Klasztornej – już idą. Wszystkie bydgoskie wyruszają w piątek (21 lipca). - Liczymy, że wędrować będzie z nami około 600 osób – mówi szef Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Droga S-10 z Bydgoszczy do Torunia na liście rezerwowej

Wojciech Bielawa | 19 lip 2017 Rząd przyjął aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 . Odcinki drogi ekspresowej S-10 z Bydgoszczy do Torunia i z Bydgoszczy do Piły nie zostały ujęte wśród 117 priorytetowych inwestycji.

PESA dostarczy 40 nowoczesnych tramwajów dla Kijowa

Redaktor | 18 lip 2017 Komitet ds. konkursu Przedsiębiorstwa Komunalnego Kijówpastrans ogłosił, że w rozstrzygniętym przetargu na dostawę 40 niskopodłogowych tramwajów najlepszą ofertę złożyła PESA Bydgoszcz SA wyprzedzając w punktacji ukraińską firmę Elektrontrans.

Obwodnica Inowrocławia otwarta przed terminem

Redakcja | 17 lip 2017 W poniedziałek została otwarta obwodnica Inowrocławia. 19-kilometrowy odcinek poprawi bezpieczeństwo i komfort kierowców oraz wyeliminuje ruch tranzytowego z centrum miasta.

41-latek przyszedł na komendę policji z amfetaminą

Wojciech Bielawa | 17 lip 2017 Mieszkaniec Nakła w piątek stawił się w miejscowym komisariacie, aby podpisać się w książce dozorów. Na wizytę przyszedł z siedmioma workami amfetaminy w kieszeni. Został aresztowany na 3 miesiące.

Urząd Pracy wstrzymał wypłaty dofinansowań dla przedsiębiorców

Wojciech Bielawa | 17 lip 2017 Wypłata dofinansowań na założenie działalności gospodarczej oraz wyposażenie stanowiska pracy zostały wstrzymane. Powód? Stare rozporządzenie wykonawcze dotyczące wypłat wygasło, a nowe jest dopiero przygotowywane przez Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Kłamstwo niszczy wzajemne zaufanie

Redaktor | 17 lip 2017 Istnieje przysłowie, że przyznanie się do winy zmniejsza ją o połowę, a zaparcie się ją podwaja. Myślę, że to dobra zasada i miara dla wychowawcy.

Strażacy z Solca są zawsze w gotowości

Redaktor | 16 lip 2017 Gaszą pożary, usuwają skutki wypadków, ratują tonących. Strażacy-ochotnicy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Solca Kujawskiego.

Spór o „Rzekę Muzyki” trwa

Andrzej Pawełczak | 16 lip 2017 Rozpoczęła się kolejna edycja koncertów na wodzie „Rzeka Muzyki”. W tle nadal rozgrywa się spór ich byłego organizatora, firmy PHU MAT Waldemara Matuszaka i jego córki Dominiki, z bydgoskim ratusza o to, kto jest autorem koncepcji koncertów.