Brzoza pomaga dzieciom z Zambii

Andrzej Pawełczak | 27 sty 2018 Mieszkańcy Brzozy zapłacą za naukę około 70 dzieci ze szkoły w stolicy Zambii. Zainspirował ich misjonarz ks. Maciej Oparka. Dzieci z podstawówki chcą nawiązać kontakt ze swoimi rówieśnikami z Lusaki.

Torbyd na skalę naszych możliwości

Wojciech Bielawa | 26 sty 2018 Nowy Torbyd wybudowany kosztem 24 mln złotych jest niefunkcjonalny i za mały, jak na potrzeby ósmego największego miasta w Polsce. Powrót hokeja do Bydgoszczy obejrzało 300 osób, choć chętnych było nawet pięciokrotnie więcej.

Nowy prezes Pesy: trzeba zmienić zarządzanie firmą

Redaktor | 26 sty 2018 Stawianie na sprzedaż produktów i skupienie na marżowości każdego realizowanego kontraktu – takie zmiany w zarządzaniu Pesą zapowiada jej nowy prezes, Krzysztof Sędzikowski, w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym”.

Weekend pełen atrakcji [PRZEWODNIK KULTURALNY]

Redaktor | 26 sty 2018 Warsztaty z gry na bębnach, koncert „Sorry Boys” i spektakl „Beksińscy” w Teatrze Polskim to tylko niektóre z atrakcji kulturalnych przygotowanych na najbliższe dni. Sprawdź, gdzie warto wybrać się w weekend.

Jak zdać maturę z matematyki? Podpowiedzą na UTP

Redaktor | 26 sty 2018 W czwartek 1 lutego UTP zaprasza na drzwi otwarte. W programie m.in. wykład Dariusza Kulmy, matematyka, zdobywcy tytułu Nauczyciel Roku, który poradzi, jak uczyć się skutecznie i jakie są „maturalne pewniaki”.

Już w kioskach! Nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego”!

Redaktor | 25 sty 2018 Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej to temat przewodni tego numeru „Tygodnika Bydgoskiego”. Przygotowaliśmy dla Was także wiele ciekawych treści, opinii i wywiadów. Zobaczcie, co jeszcze znajdziecie na naszych łamach!

Otworzyli już wszystkie krypty. Czy będzie można je zwiedzać?

Redaktor | 25 sty 2018 – Na sześć krypt pięć mamy wstępnie oczyszczonych. Teraz prowadzimy prace dokumentacyjne – mówi Robert Grochowski, kierownik prac archeologicznych w bydgoskiej katedrze. Decyzję o dalszym losie krypt podejmą wojewódzki konserwator zabytków i władze kościelne.

Uczniowie będą jeździć komunikacją miejską za pół darmo

Redaktor | 24 sty 2018 10 złotych za miesiąc, 100 złotych za rok – to nowe stawki na bilety komunikacji miejskiej dla uczniów bydgoskich podstawówek i gimnazjów. Uczniowie, którzy otrzymają stypendia socjalne nie zapłacą za podróż komunikacją miejską ani grosza.