Właściciele budynku przy Babiej Wsi: My się stąd nie wyprowadzimy

Andrzej Pawełczak | 27 gru 22:35 - Interweniowaliśmy zaraz po rozpoczęciu budowy. Były takie wstrząsy, że wszystko z półek spadało. Niestety, nasze głosy zostały zignorowane. Dopiero jak ulica pękła, zrobił się alarm. Alarm zrobił się na dzień, dwa. I cisza. Nie mamy żadnej informacji, co dalej. Zostanę tu, dopóki mi się wszystko nie zawali – mówi Przemysław Rozpłochowski, właściciel budynku przy ul....

Syn pogorzelców z ul. Świętej Trójcy apeluje o pomoc

Redaktor | 26 gru 19:01 - Proszę wszystkich ludzi o dobrym sercu o pomoc. Przyda się wszystko – napisał na Facebooku Michał Januszewski, syn małżeństwa, które po pożarze kamienicy przy ul. Świętej Trójcy straciło dach nad głową.

Jak pomóc poszkodowanym w pożarze przy ul. Św. Trójcy?

Redaktor | 26 gru 09:44 Według wstępnych ustaleń, najprawdopodobniej przyczyną pożaru przy ul. Św. Trójcy było zaprószenie ognia przez niedopałek. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc ofiarom, będą mogli to zrobić za pośrednictwem Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Polacy z Litwy mają dzięki bydgoszczanom piękne święta

Magdalena Liczkowska | 25 gru 09:00 – Gdy pojechałam do Niemenczyna, przeraziłam się warunkami, w których żyją polskie rodziny. Postanowiliśmy pomóc mieszkającym tam ludziom – mówi Ewa Jędrzejczak-Taranek inicjatorka akcji „Paczka mikołajkowa dla Polaków na Wileńszczyźnie”.

Niech wśród nas rodzi się Bóg

Redaktor | 24 gru 15:39 Niech wśród nas rodzi się Bóg, źródło wszelkiego dobra. Niech rozwija się dobro wspólne, którym jest nasze miasto Bydgoszcz. Tego życzy Tygodnik Bydgoski.

Zabytki, którymi Bydgoszcz mogłaby się pochwalić

Andrzej Pawełczak | 23 gru 09:14 Pałacyk na Sielance , stara farbiarnia Wilhelma Koppa przy ul. Św. Trójcy, młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej. Trzy reprezentacyjne bydgoskie zabytki powinny stać wizytówkami naszego miasta. Czy jest na to szansa?

Uczniowie z plastyka wyrzeźbili szopkę dla seminarium

Redaktor | 22 gru 18:54 Szopkę bożonarodzeniową wykonaną przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego można podziwiać w wejściu głównym bydgoskiego Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Grodzkiej 18.

Co się dzieje w mieście? [ŚWIĄTECZNY WEEKEND]

Redaktor | 22 gru 10:45 Planujecie w przedświąteczny weekend zaopatrzyć się w ekologiczne produkty? A może chcecie jeszcze skoczyć do kina? Zobaczcie, co będzie się działo w piątek i sobotę w mieście.

Wigilia miejska na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 21 gru 21:38 Wigilia bydgoska na Starym Rynku odbyła się już po raz siódmy Zorganizowana została przez miasto wspólnie z Caritas Diecezji Bydgoskiej przy wsparciu 1. Brygady Logistycznej w Bydgoszczy.

Niepodległa na plakacie

Andrzej Pawełczak | 21 gru 20:34 Rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs na plakat z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizowany przez wojewodę kujawsko-pomorskiego w ramach wieloletniego programu „Niepodległa”. Jury za najlepszą uznało pracę Jakuba Kaji z Trzebini.