Radny proponuje odważną reformę samorządową

Łukasz Religa | 19 lut 17:33 Likwidacja powiatu bydgoskiego, a co za tym idzie również Starostwa Powiatowego. Mieszkańcy, którzy stracą starostę, będą mogli wybierać prezydenta Bydgoszczy – zwolennikiem takiego kierunku jest radny wojewódzki Andrzej Walkowiak.

Ponad miliard na 500 plus w województwie

Andrzej Pawełczak | 17 lut 13:57 Program „Rodzina 500 plus” wszedł w życie 1 kwietnia ubiegłego roku. Do rodzin w województwie kujawsko-pomorskim trafiło w 2016 roku blisko miliard złotych. W tym roku ma być ponad miliard 200 tysięcy złotych

BiT City pod lupą Najwyższej Izby Kontroli

Łukasz Religa | 17 lut 11:38 Projekt komunikacyjny BiT City był jednym z największych projektów unijnych realizowanych w poprzednich latach w województwie kujawsko-pomorskiego. Poprawność jego wykonania bada właśnie NIK

Ranking najbogatszych gmin. Osielsko najlepsze w regionie

Wojciech Bielawa | 16 lut 13:42 Po raz kolejny najbogatszą gminą w województwie kujawsko-pomorskim zostało Osielsko. Przychody z tytułu PIT są w tej gminie czterokrotnie wyższe niż w Mroczy, która spośród członków Metropolii Bydgoszcz wypadła w zestawieniu najgorzej.

Pierwsze starcie Bruski kontra Dzakanowski

Wojciech Bielawa | 16 lut 13:19 Rafał Bruski żąda od Bogdana Dzakanowskiego przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na cele charytatywne. Radny nie wycofuje się z tego, że prezydent po znajomości załatwił swojemu byłemu zastępcy wodociąg i przyłącze kanalizacyjne do nieruchomości.

Wiadomo, jak będzie wyglądał Teatr Kameralny

Andrzej Pawełczak | 15 lut 18:40 Latem tego roku mają rozpocząć się prace przy przebudowie byłego Teatru Kameralnego przy Grodzkiej 14-16. Pierwsi widzowie pojawią się w nim pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

Bohaterowie Bydgoskiego Listopada zrehabilitowani!

Wojciech Bielawa | 15 lut 16:10 60 lat czekali na sprawiedliwość bydgoszczanie, którzy 18 listopada 1956 podczas patriotycznej manifestacji spalili zagłuszarkę na Wzgórzu Dąbrowskiego. Skazani przez komunistyczne sądy na więzienia, w końcu doczekali się rehabilitacji.

Budowa drogi S5 rozpocznie się wiosną

Wojciech Bielawa | 15 lut 15:30 Drogą ekspresową S5 pojedziemy pod koniec 2019 r. – zapowiadają drogowcy. W związku z inwestycją, wywłaszczonych zostanie 3,5 tys. osób. Którędy będzie przebiegać nowa trasa? Ile kosztuje jej budowa?

Zadbaj o zabytek. Złóż wniosek o dotację

Magdalena Gill | 8 lut 08:30 Do 15 lutego można składać wnioski do Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bydgoszczy o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków.