Porozmawiajmy o konstytucji

Redaktor | 30 lis 11:41 W piątek, 1 grudnia, w auli Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy odbędzie się otwarte spotkanie regionalne dotyczące referendum konsultacyjnego w sprawie Konstytucji RP z udziałem pełnomocnika prezydenta ds. referendum ministra Pawła Muchy, zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Bombowy kontrakt Nitrochemu

Redaktor | 29 lis 14:20 Bydgoskie zakłady będą produkować bomby lotnicze Mk82, w które uzbrojone są m.in. myśliwce F-16. Kontrakt podpisano w środę (29 listopada) w obecności wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego.

Las Vegas na Gdańskiej

Redakcja | 29 lis 09:17 Aż trzy wnioski o uruchomienie kasyna gry w budynkach przy ul. Gdańskiej rozpatrzą dziś (29 listopada) bydgoscy radni na sesji rady miasta.

Rybi Rynek zamknięty

Redakcja | 29 lis 06:24 Już od dziś (29 listopada) Rybi Rynek zostaje wyłączony ze strefy parkowania. Rozpoczyna się montaż drewnianych domków handlowych kiermaszu bożonarodzeniowego.

Umowa na rozbudowę Grunwaldzkiej podpisana

Redaktor | 28 lis 15:31 Prezydent Rafał Bruski podpisał umowę z firmą Budimex S.A., która wygrała przetarg na rozbudowę Grunwaldzkiej. Prace ruszą wiosną przyszłego roku i kosztować będą niemal 76 milionów złotych.

Radna Szabelska o kasztanowcach: sprawa jest rozwojowa

Redaktor | 27 lis 19:29 Nie milkną głosy po decyzji konserwatora zabytków w sprawie zachowania kasztanowców na placu Kościeleckich. – Dziwi to, że była diagnoza i zaraz po diagnozie decyzja wycinki. Zabrakło próby ratowania skweru z zabytkowymi, ponad stuletnimi drzewami – mówi radna Grażyna Szabelska.

Żale i pretensje powinny być kierowane do marszałka

Redaktor | 27 lis 19:22 - Jest zadziwiające, że w sprawach, w których parlamentarzyści PO powinni przychodzić do marszałka województwa z PO albo do prezydenta Bydgoszczy z PO, przychodzą z tym do posłów PiS – powiedział poseł Tomasz Latos. Wspólnie z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem odnieśli się do poprawek do budżetu zgłoszonych przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.