Bydgoscy harcerze świętują 100-lecie [GALERIA ZDJĘĆ]

Michal Jedryka | 9 sie 14:54 We wtorek 8 sierpnia przypadała dokładnie 100 rocznica pierwszej zbiórki harcerskiej w Bydgoszczy. Z tej okazji w bydgoskim kościele św. Trójcy odprawiona została okolicznościowa Msza święta oraz wmurowana została pamiątkowa tablica pamięci.

Zieliński nie musi przepraszać za doping

Wojciech Bielawa | 9 sie 13:50 Bydgoski sąd oddalił pozew przeciwko mistrzowi olimpijskiemu z Pekinu Adrianowi Zielińskiemu o naruszenie dóbr osobistych kibica. Ciężarowiec Zawiszy nie musi przepraszać za udział w aferze dopingowej i wykluczenie z igrzysk w Rio de Janeiro.

TVN nie pokaże bydgoskiej gali MMA. Uczestnicy zagrozili bojkotem

Wojciech Bielawa | 8 sie 16:49 2 września w hali Łuczniczka odbędzie się turniej miast MMA organizacji IWT. Organizatorzy chcieli, aby zawody transmitowała stacja TVN Turbo. Rozwiązali umowę z telewizją, po tym, jak dwie drużyny zapowiedziały, że zbojkotują galę.

Kto złoży swój autograf na Długiej? Ratusz czeka na propozycje

Redaktor | 8 sie 11:51 Do 18 sierpnia można składać propozycje osób, które złożą swoje podpisy w ramach tegorocznej edycji „Bydgoskich Autografów”. Zgłoszony kandydat musi być osobą żyjącą oraz szczególnie zasłużoną dla budowania dobrego imienia Bydgoszczy w Polsce, Europie i w świecie.

Pijani rodzice pływali z dziećmi po Brdzie

Redaktor | 7 sie 16:42 Brakiem odpowiedzialności wykazali się rodzice trojga małych dzieci, którzy w niedzielę (6 sierpnia) pływali z nimi rowerem wodnym po Brdzie. Po tym jak uszkodzili sprzęt pływający okazało się, że kobieta i mężczyzna byli nietrzeźwi.

Szymon Majewski w amfiteatrze nad Brdą

Redaktor | 7 sie 14:03 W poniedziałek, 7 lipca Bydgoszcz odwiedzi znany satyryk Szymon Majewski. W amfiteatrze nad Brdą przy Operze Nova artysta zaprezentuje w ramach małych form teatralnych swój monodram „One mąż show”.

Polonia spadła na dno, więc Bruski musi odejść

Wojciech Bielawa | 6 sie 17:47 - Obalamy kolejny mit Bruskiego. Bydgoszcz nie jest miastem sportu – twierdzą inicjatorzy przeprowadzenia referendum o odwołanie prezydenta Bydgoszczy. Swoje racje przedstawili na konferencji, która odbyła się przed stadionem żużlowej Polonii.

Jaka piękna wojna [RECENZJA FILMU "DUNKIERKA"]

Redaktor | 5 sie 16:34 Operacja Dynamo to jedna z najbardziej dramatycznych i owianych nutką tajemnicy akcji II wojny światowej. W 1940 roku, we francuskiej Dunkierce, niemal 400 tys. alianckich żołnierzy czekało na ratunek w imadle Morza Północnego i wrogich jednostek. Ten niezwykły epizod postanowił przenieść na ekran wizjoner Christopher Nolan.

Rozpoczęła się budowa Outlet Center Bydgoszcz

Redaktor | 5 sie 14:52 Ponad 100 popularnych marek w niskich cenach, dogodny dojazd i parking na ponad 800 samochodów – tak będzie wyglądać Outlet Center Bydgoszcz. Obiekt powstanie przy ulicy Fordońskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie IKEA. Budowa właśnie się rozpoczęła.

Rowery z duszą powstają przy Długiej

Magdalena Liczkowska | 5 sie 10:42 Oryginalne, niepowtarzalne, przyciągające wzrok przechodniów – takie są powstające w Bydgoszczy rowery Goody Cycles. Jeden z jednośladów będzie można wylicytować podczas sierpniowej „Kolacji na Wyspie”.