Wydarzenia 30 maj 2017 | Redaktor
Będą dotacje dla mieszkańców na wymianę ogrzewania

Miasto chce rozszerzyć program dofinansowania wymiany ogrzewania na ekologiczne dla tych osób, które utraciły możliwość wsparcia w związku z wycofaniem się rządu z programu Kawka III. O przyjęciu uchwały w tej sprawie zadecydują radni podczas jutrzejszej (31 maja) sesji Rady Miasta.

Dofinansowaniem objęte mają zostać te osoby lub wspólnoty mieszkaniowe, które zadeklarowały swój udział w programie Kawka III.

W ramach programu planowano likwidację pieców kaflowych i kotłów węglowych na rzecz ekologicznych urządzeń grzewczych.  W sumie wymianę ogrzewania przewidziano w 165 miejscach, a termin realizacji przedsięwzięcia został zaplanowany na lata 2015 -2018. Niestety, Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie odstąpił od finansowania programu.

Podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta przedstawiona zostanie propozycja uchwały, która otworzy możliwość otrzymania dotacji celowej z budżetu miasta dla wnioskodawców ujętych o dofinansowanie w ramach programu Kawka III. Wysokość dotacji wynosić ma 3 tys. zł. O tym, czy uchwała wejdzie w życie zadecydują ostatecznie radni.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor