Wydarzenia 4 lip 2017 | Redaktor
Będzie buspas do Myślęcinka

fot. Anna Kopeć

Do 17 lipca można składać w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oferty w przetargu na budowę buspasa na odcinku ulicy Gdańskiej. Ta inwestycja ma znacznie poprawić dojazd na duże imprezy organizowane na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Na ulicy Gdańskiej – od Rekreacyjnej do pętli Myślęcinek - wydzielone zostaną dwa pasy ruchu. Z buspasa będą korzystać linie nr 52, 93 i 94. Projekt przewiduje budowę na całym odcinku dwóch dodatkowych pasów ruchu przeznaczonych dla autobusów, przebudowę skrzyżowań (w tym skrzyżowania ul. Gdańskiej ze zjazdem na parking i pętlę autobusową oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Rekreacyjnej), a także budowę zatok autobusowych. Dodatkowo przebudowana zostanie pętla autobusowa Myślęcinek.

Zgodnie z założeniami jesienią przyszłego roku drogowcy mają dysponować pełną dokumentacją i pozwoleniami, a realizacja zadania planowana jest do października 2019 r. W lutym zadanie było konsultowane z mieszkańcami. Proponowali oni, aby, w miarę możliwości, uwzględniono w dokumentacji m.in. wprowadzenie pasa wyłączenia dla rowerzystów jadących w kierunku Myślęcinka, minimalną szerokość chodnika określono na 2 m czy rezygnację z kostki betonowej na rzecz płyt betonowych.

Na budowę nowych buspasów miasto zagwarantowało blisko 22 miliony złotych. Nowe pasy wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej – oprócz odcinka ul. Gdańskiej – pojawią się też w Śródmieściu (północna jezdnia Wałów Jagiellońskich) i na Osowej Górze (na ul. Kolbego). Budowę nowych buspasów uwzględniono również w ramach dużych projektów, między innymi, rozbudowy ul. Kujawskiej i Grunwaldzkiej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor