Wydarzenia 30 mar 2017 | Redakcja
Bezpłatne warsztaty dla ofiar przemocy

Do 31 marca trwają zapisy na terapię dla ofiar przemocy w rodzinie. Terapia odbywa się cyklicznie w stowarzyszeniu „Alwernia” (Dworcowa 87) – jest bezpłatna. Najbliższa edycja rozpocznie się 6 kwietnia.

Poprzedzą ją warsztaty umiejętności psychospołecznych, które odbędą się w sobotę, 31 marca. – To integralna część terapii, ma charakter praktyczny, ćwiczeniowy – mówi Justyna Kuś, psychoterapeuta współprowadząca zajęcia w „Alwernii”. Uczestnicy nabywają tu konkretnych umiejętności: komunikacji, stawiania granic, radzenia sobie ze stresem, uczą się tego, jak wyrażać emocje, a nie tłumić je w sobie. Z tym doświadczeniem rozpoczynają później terapię przewidzianą na 22 spotkania.

Terapia ma pomóc w zatrzymaniu przemocy, uświadomieniu sobie, że można z tego problemu wyjść. Uczestnicy dowiadują się tutaj m.in., jakie mechanizmy rządzą zachowaniem sprawcy przemocy, otrzymują też komunikat zwrotny na temat swojej postawy. Terapia adresowana jest zarówno do osób aktualne doświadczających przemocy, jak i tych, które z tym problem zmagały się w przeszłości – im terapia może pomóc np. w niepowielaniu „matrycy” zachowań wyniesionych z domu.

Warsztaty współfinansowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy zostaną przeprowadzone 31 marca w godz. 16.00–20.00. Zajęcia grupy terapeutycznej będą odbywać się w czwartki w godz. 16.00–17.30. Zapisy pod numerem telefonu 693 670 565 lub 600 941 827 do 31 marca włącznie (liczy się kolejność zgłoszeń).

Redakcja Autor