Wydarzenia 11 paź 2017 | Redaktor
Biegły potwierdza: zawinił kierowca ciężarówki

Wypadek na rondzie Fordoński / fot. FotoDron.PRO

Opinia biegłego w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło 17 maja na rondzie Fordońskim jest zbieżna z ustaleniami policjantów: zawinił kierowca tira.

 

 

Przypomnijmy. W środę, 17 maja ok. godz. 3 w nocy na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosły trzy osoby. Jak ustalili policjanci 34-letni kierowca tira jadący od strony ronda Toruńskiego w kierunku ul. Wyszyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu taksówce, która znajdowała się na rondzie. W wyniku uderzenia śmierć poniosły wszystkie osoby jadące osobowym oplem: 52-letni kierowca taksówki oraz pasażerowie; 27-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta.

Biegły badający sprawę potwierdził wersję policjantów: za wypadek odpowiada kierowca tira, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.

Prokuratura postawiła kierowcy ciężarówki zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku komunikacyjnego, w którym śmierć poniosły trzy osoby. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet 8 lat pozbawienia wolności. Kierowca przyznał się do winy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor