Wydarzenia 7 cze 2017 | Redaktor
Blisko pół tysiąca projektów w budżecie obywatelskim

Mieszkańcy Kapuścisk i Błonia chcą, aby na ich osiedlach powstały place zabaw

Blisko 500 projektów zgłosili bydgoszczanie do tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które z nich zostaną zrealizowane dowiemy się jesienią. Wtedy odbędzie się głosowanie.

W tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili łącznie blisko 500 projektów. Wiele z nich było dość standardowych i dotyczyła wymiany chodników i oświetlenia, budowy parkingów, siłowni plenerowych, wybiegów dla psów i placów zabaw.

Na długiej liście znalazły się też oryginalne propozycje. Wśród nich m.in.: rewitalizacja cmentarza ewangelickiego na Glinkach Rupienicy, budowa pola namiotowego wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego na Okolu, punktu widokowego przy schodach na Szwederowie czy też stworzenie sadu komunalnego w parku przy Starym Kanale na wysokości pętli Wilczak. Mieszkańcy Fordonu zaproponowali dodanie do każdego przystanku Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego tandemu.

Mieszkańcy Śródmieścia chcą z kolei zamontować inteligentne ławki solarne na Starym Rynku, które działałyby jak hot spoty.

O tym, które z pomysłów zostaną zrealizowane dowiemy się dopiero jesienią. Aktualnie wszystkie projekty są weryfikowane, a do 9 września rady osiedli mają wydać uchwały opiniujące zgłoszone projekty. Od 1 do 31 października potrwa głosowanie, w którym mieszkańcy wybiorą projekty przeznaczone do realizacji. Lista inwestycji zostanie ogłoszona najpóźniej 30 listopada.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor