Wydarzenia 9 wrz 2017 | Redaktor
Budowa Trasy Uniwersyteckiej. Drogowcy wkraczają na ul. Ujejskiego

Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy / fot. Anna Kopeć

W poniedziałek (11 września) na ulicy Ujejskiego rozpocznie się kolejny etap prac przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

W poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Karpackiej rozpocznie się budowa ronda. Nowe rondo wraz z modernizowanymi ulicami ma za zadanie połączyć południowy odcinek Trasy Uniwersyteckiej z północną jezdnią al. Jana Pawła II. Do ronda podłączona będzie ulica Karpacka i zachodnia część ul. Ujejskiego (w stronę ul. Tucholskiej). Dzięki temu mieszkańcy Wzgórza Wolności będą mieli po zakończeniu inwestycji łatwy dostęp do nowego węzła drogowego. Przejazd nad ul. Jana Pawła II będzie odbywał się natomiast wiaduktem.

W związku z rozpoczęciem tego etapu inwestycji w poniedziałek zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Ujejskiego, Glinki i Karpackiej (wszystkie wloty). Linia nr 66 zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną. Autobusy w kierunku ul. Wąbrzeskiej od ronda Kujawskiego pojadą ulicami Kujawską, Jana Pawła II, Glinkami, Cmentarną i Dobrzyńską. Trasa linii autobusowej nr 86 nie ulega zmianie. - Mieszkańców południowej części Wzgórza Wolności prosimy o korzystanie z ulic Tucholskiej oraz Sokolej – apelują drogowcy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor