Wydarzenia 4 lis 2017 | Redaktor
Czas gęsiny

W ramach promocji w sobotę (4.11) rozdawano gęsi na parkingu przy Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy/ fot. maczu

Już w najbliższy świąteczny weekend (11/12 listopada) Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku koło Torunia. A w sobotę w całym województwie rozdano mieszkańcom 2017 gęsi.

Organizatorzy szykują moc atrakcji – kiermasz, konkursy, strefa dla dzieci i warsztaty artystyczne. Przebojowo zapowiadają się prezentacje kulinarne powiązane oczywiście z degustacją. Smakowicie brzmią już tytuły:  „Żołądki z gęsie w sosie winno-maślanym, kremowe ziemniaczki w wędzonym maśle oraz szpinak z szynką kujawską i boczniakami”, „Zupa dyniowa na gęsich skrzydłach z żubrówką”,  „Gęsie pipki, czyli żołądki gęsie gotowane z warzywami w sosie curry”, „Wątróbki gęsie według przepisu Magdy Gessler”. Jakość gwarantują gwiazdy kulinarnej sztuki. Oprócz wspomnianej już „rewolucjonistki” ze stacji TVN potrawy przygotowywać będą m.in. Katarzyna Bosacka, Łukasz Lofek i Rafał Godziemski.

Dwudniowe święto odbędzie się w Przysieku kołu Torunia. Z Bydgoszczy będzie można dojechać specjalnymi autobusami podstawionymi na przystanku przy Łuczniczce. Po drodze autokary zabiorą też pasażerów z przystanku przy Ikei.

Więcej na: Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny 2017

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor