Wydarzenia 4 kwi 2017 | Wojciech Bielawa
Darmowe bilety dla dzieci? Jest już pół tysiąca podpisów

Szymon Wiłnicki i Barbara Nowacka ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska / fot. wb

Członkowie stowarzyszenia Inicjatywa Polska zbierają podpisy pod projektem uchwały w sprawie darmowych biletów miesięcznych dla uczniów. Dziś do tego pomysłu przekonywała bydgoszczan Barbara Nowacka, liderka stowarzyszenia.

Akcja „Dzieciaki bez biletów” to ogólnopolska akcja lewicowego stowarzyszenia Inicjatywa Polska. - W czwartek Rada Miasta Warszawy potwierdzi, że dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów będą za darmo podróżować komunikacją miejską. To wynik inicjatywy naszej radnej. W Łodzi trwa debata nad projektem. Popiera go PiS, a rządząca koalicja PO i SLD jest przeciwko. Bydgoszcz to kolejne miasto, w którym trwa zbiórka podpisów. Niedługo rusza kampania w Szczecinie, Lublinie i innych polskich miastach – tłumaczyła we wtorek Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej.

- Mamy już ponad pół tysiąca podpisów, a tak naprawdę dopiero rozpoczęliśmy zbiórkę. Mam nadzieję, że zbierzemy więcej niż 1000 wymaganych podpisów – mówi Szymon Wiłnicki, który koordynuje akcję w Bydgoszczy. Wylicza, że koszt wprowadzenia projektu „Dzieciaki bez biletów” w Bydgoszczy będzie kosztował 1,5 mln zł. - Jak widać to nie jest kolosalna kwota – ocenia.

- Cieszę się, że zbiórka w Bydgoszczy idzie tak szybko. Widać wielkie zapotrzebowanie społeczne na prawdziwą politykę społeczną. To nie są duże wydatki dla budżetu – przekonywała Barbara Nowacka. Pytana skąd miasto ma wziąć pieniądze na ten cel, odparła:- Podwyżki w magistracie. Pytanie czy prezydent i radni będą na tyle odważni i z nich zrezygnują.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący