Wydarzenia 14 kwi 2017 | Redakcja
Działali metodą „na policjanta Interpolu”

Policjanci zatrzymali sprawców oszustwa/ fot. KWP w Bydgoszczy

Wspólne działania policjantów z Sępólna Krajeńskiego i KWP w Bydgoszczy doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta Interpolu”. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

19 stycznia 2017 roku czterej mężczyźni, z których dwaj byli zamaskowani, podając się za policjantów Interpolu, pod pretekstem przeszukania pomieszczeń, zostali wpuszczeni do jednego z mieszkań w Sępólnie Krajeńskim. Oszuści pokazali dokumenty, które w rzeczywistości były wydrukami z dziennika ustaw.

Skuli pokrzywdzonego kajdankami i zaczęli „przeszukanie” mieszkania. Zabrali znalezione w domu pieniądze, laptopa, telefony komórkowy, biżuterię, zegarki, a nawet odzież o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych.

Następnie sprawcy wywieźli 39-letniego mężczyznę za miasto i pozostawili w lesie, w miejscu oddalonym około 15-20 km od miejsca zamieszkania.

W sprawę od początku zaangażowali się kryminalni z Sępólna i Bydgoszczy. Wytypowano i ustalono dwóch sprawców. W minioną środę policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Bydgoszczy, KWP w Łodzi i Poznaniu zatrzymali na terenie Poznania i powiatu pabianickiego 59-latka i 46-latka. Zabezpieczono także przedmioty służące do popełnienia przestępstwa oraz część skradzionego mienia.

Wczoraj śledczy z Sępólna Krajeńskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty podawania się za funkcjonariusza publicznego, kradzieży, w tym dokumentu tożsamości, a także pozbawienia wolności. Za te przestępstwa może im grozić do 5 lat więzienia.

Redakcja Autor