Wydarzenia 20 lut 2017 | Łukasz Religa
Gorąco na sesji sejmiku. Zgrzyt w koalicji PO-PSL

Radny Maciej Świątkowski / fot. Łukasz Religa

Bydgoski radny Maciej Świątkowski z PO wezwał przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera z PSL do złożenia dymisji z pełnionej funkcji.

PO i PSL tworzą koalicję w sejmiku województwa. Podczas poniedziałkowych obrad Maciej Świątkowski zarzucił przewodniczącemu szereg nadużyć przy organizowanej w połowie stycznia przez sejmik konferencji na temat przyszłości szkolnictwa wyższego w województwie. Zarzutów było wiele, ale w dużej mierze sprowadzały się one do uniemożliwienia Świątkowskiemu zabrania głosu na konferencji.

-Dlaczego naruszył pan ustalenia z prezydium komisji? - pytał przewodniczącego radny Maciej Świątkowski. W jego opinii brak staranności ze strony Ryszarda Bobera sprawił, że konferencja nie spełniła zakładanych celów, bowiem do gruntownej debaty na temat szkolnictwa wyższego  nie doszło. Podczas sesji przewodniczący Ryszard Bober nie ustosunkował się do zarzutów.

Radny Maciej Świątkowski dał się poznać jako zwolennik wyłączenia ze struktury UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy i utworzenia  Uniwersytetu Medycznego. W Toruniu przy UMK proponuje zaś powstanie wydziału lekarskiego. Świątkowski będzie na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poruszał tematykę szkolnictwa wyższego.

Łukasz Religa Autor

korespondent