Wydarzenia 31 sie 2017 | Redaktor
Fordoński Festiwal Integracyjny już w najbliższą niedzielę (3 września)

Fordoński Festiwal Integracyjny w minionych latach/Materiały organizatorów

Występy artystyczne, kiermasz pięknych przedmiotów robionych ręcznie przez niepełnosprawnych, loteria fantowa Rady Rodziców i jeszcze wiele innych atrakcji, również dla najmłodszych znajdzie się w programie Fordońskiego Festiwalu Integracyjnego z Matką Teresą z Kalkuty.

Na scenie wystąpią m.in. kuglarz Oskar Miłosierny, iluzjonista Bartolomeo, Teatr „inteGracje” z „Wiatraka”, uczestnicy zajęć akrobatyki czy wokalistka Natalia Smogulecka z zespołem.
Na stoisku Warsztatu Terapii Zajęciowej „Wiatrak” będzie można kupić piękne przedmioty robione ręcznie przez niepełnosprawnych – stroiki, świeczki, podkładki, biżuterię i wiele innych. Będą też stoiska z innymi wyrobami – rzeźbami z drewna i mydła, kosmetykami, rękodziełem artystycznym i ludowym, wyplotami z brzozy itp.
Od godz. 16.40 do około godz. 18.00 chętni będą mogli spotkać się z instruktorem nordic walking i poznać wszystkie tajniki tego sportu.
Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży – będzie można pograć w piłkę nożną i siatkówkę, a także w szachy czy poskakać na trampolinie. Będzie stoisko z grami planszowymi PEGAZ, lody z Rolniczej Zagrody, wata cukrowa, dmuchańce, balony z helem i wiele innych atrakcji.
Chętni będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody, kupując losy w loterii fantowej Rady Rodziców, z której dochód przeznaczony zostanie na animacje społeczno-kulturalne dzieci i młodzieży.
Podczas festiwalu będzie można też odwiedzać specjalny namiot, w którym udzielane będą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące "wiatrakowych" zajęć, będzie też możliwość, by od razu się na nie zapisać.
Fordoński Festiwal Integracyjny ze św. Matką Teresą z Kalkuty – patronką „Wiatraka” - potrwa w niedzielę (3 września), w godz. 15.00-19.00, na terenie Fundacji "Wiatrak" (ul. Bołtucia 7).

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor