Wydarzenia 29 kwi 2017 | Magdalena Liczkowska
Gdzie się bawić w majówkę?

Majówka w mieście nie musi być nudna! Tym bardziej, że w Bydgoszczy powstaje coraz więcej miejsc do zabawy dla całych rodzin.

Poobserwuj egzotyczne ptaki


Największa w Europie papugarnia znajduje się w Bydgoszczy, przy ul. Grunwaldzkiej 227. Egzotyczne ptaki można obejrzeć tu z bliska.


– Odwiedzają nas nie tylko dzieci, bardzo chętnie przychodzą także osoby dorosłe i młodzież – mówi Włodzimierz Sieczkowski, właściciel papugarni. – Chętnych zapraszamy przez cały majówkowy weekend, będzie można odwiedzać nas między godz. 10.00 a 18.00 – dodaje.


Na powierzchni ponad 300 m kw. mieszka około 80 egzotycznych ptaków. Mogą poruszać się swobodnie po całym obszarze papugarni, która składa się z trzech sal. W najmniejszej mieszkają małe ptaki, takie jak gołąbki diamentowe i kanarki. Większa to dom dla 40 przedstawicieli rzadkich odmian papug. Największa z sal przeznaczona jest do organizacji urodzin i imprez.


Wszystkie egzotyczne ptaki można dotknąć, pogłaskać, nakarmić, a także zrobić sobie z nimi zdjęcie. – Przed wejściem do papugarni mówimy kilka słów odnośnie papug, udzielamy krótkiego instruktażu dotyczącego przebywania wewnątrz i zachowania się w obecności ptaków. Potem wchodzimy do środka i spędzamy miło czas z papugami. Jak długo? Jednej osobie wystarczy pół godziny, druga będzie chciała spędzić w towarzystwie ptaków dwie godziny – mówi Włodzimierz Sieczkowski.
W papugarni nie wolno m.in. biegać, hałasować czy wnosić własnego pokarmu dla papug. Do większych ptaków należy zawsze podchodzić w towarzystwie pracownika.


Papugarnia Bydgoszcz: ul. Grunwaldzka 227, czynne codziennie w godz. 10-18.

 

Trampolin coraz więcej
Trampoliny zagościły na dobre w naszym mieście. Jednym z miejsc tego typu jest JumpinPlace, które powstało w zrewitalizowanym budynku po dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Zygmunta Augusta. Znajduje się tu kilkadziesiąt połączonych ze sobą trampolin, które tworzą jedną arenę – przeznaczoną do zabaw, zajęć fitness i grupowych lekcji wychowania fizycznego. Są tutaj również bardziej profesjonalne trampoliny akrobatyczne umożliwiające wybicie się nawet na kilka metrów, a także dodgeball arena czyli boisko do zbijaka na trampolinach. Ścieżka akrobatyczna zakończona basenem z gąbkami to propozycja dla najmłodszych, którzy uwielbiają zabawę w mięciutkich gąbkach i skakanie. Dostępne są również takie atrakcje jak piłki, skakanki, deskorolki, a chętni mogą potrenować na specjalnie przystosowanych nartach, snowboardzie czy rowerze bmx w bezpiecznym otoczeniu.


To nie jedyne tego typu miejsce w Bydgoszczy. Trampoliny czekają na chętnych także w Parku 17 przy ul. Chodkiewicza 17. Tutaj, na hali o powierzchni 1000m2 oprócz trampolin, jest także dodgeball arena, ścianka wspinaczkowa i basen z piłeczkami, a dla najmłodszych małpi gaj.


JumpinPlace, ul. Zygmunta Augusta 2, czynne pn.-czw.: 10.00-21.00, pt.-nd.: 9.00-22.00
Park 17: ul. Chodkiewicza 17, sobota i niedziela czynne 8–21, 1 maja nieczynne, 2 maja – 10.00–21.00, 3 maja 11.00–20.00.

 

Golf w plenerze albo pod dachem


Chcesz spróbować swoich sił w tej grze dla dżentelmenów? Możesz wybrać się na istniejące od wielu lat pole golfowe w Myślęcinku (będzie czynne przez cały długi weekend). – Na miejscu mamy minigolf, mamy strzelnicę golfową, udostępniamy także pole golfowe – mówi właściciel Marek Chamera.


Co zrobić jeżeli pogoda nie dopisze? Golf Factory przy al. Powstańców Wlkp. 33 umożliwia cieszenie się grą i poznawanie jej tajników bez względu na pogodę. Wszystko dzięki symulatorom, pozwalającym na grę w komfortowych warunkach. „Golf pod dachem” pozwala przenieść się w jedno z 18 najsłynniejszych pól golfowych na świecie, bez ruszania się z miejsca. – Symulatory to miejsce, gdzie golfiści spotykają się, aby poprawić swoją technikę, a także gdzie można nauczyć się podstaw gry w golfa i poznać jej tajniki  – tłumaczy Marek Chamera, właściciel także Golf Factory.


7 maja szykuje się tu specjalne wydarzenie. – Rozpoczynamy akcję „Golfiści grają dla Magdy Wicińskiej”. Magda to młoda kobieta, która walczy z nowotworem. Każdy kto będzie chciał ją wesprzeć będzie mógł tego dnia wziąć udział w charytatywnej partii golfa. Od 10 do 14 golfiści będą grali charytatywnie na polu, otwieramy także w tym czasie minigolf i każdy, kto będzie chciał wesprzeć tę akcję będzie mógł w ramach niej zagrać – zaprasza Marek Chamera.

Golf Factory – Myślęcinek w okolicy stoku narciarskiego – czynne od 10 do 19.  Golf pod dachem - al. Powstańców Wlkp. 33 (wymagany wcześniejszy kontakt – 601 619 312).

Magdalena Liczkowska

Magdalena Liczkowska Autor

Redaktor/PR