Wydarzenia 10 lip 2017 | Redaktor
Krystyna Prońko wystąpi na otwarcie ME U23

13 lipca rozpoczynają się w Bydgoszczy Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce U23. Zawody poprzedzi ceremonia otwarcia w środę, 12 lipca, na Wyspie Młyńskiej.

Początek ceremonii o godzinie 19.00. Po prezentacji pocztów flagowych wystąpią gwiazdy polskiej estrady: Krystyna Prońko, Janusz Szrom oraz laureaci festiwalu „Serca Bicie”, absolwenci krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Tego wieczoru zaprezentują się publiczności w piosenkach autorstwa Wojciecha Młynarskiego z towarzyszeniem bandu pod kierownictwem Igora Nowickiego. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Moknie w deszczu diabeł”, „Jeszcze w zielone gramy”, „Bądź moim natchnieniem” czy „Róbmy swoje”.

Mistrzostwa Europy U23 potrwają od 13 do 16 lipca. O medale na stadionie Zawiszy walczyć będą zawodnicy, którzy nie ukończyli jeszcze 23. roku życia. Wśród nich są już utytułowani polscy lekkoatleci, m.in. medaliści halowych mistrzostw Europy w Belgradzie: Ewa Swoboda (bieg), Sofia Ennaoui (bieg) i Konrad Bukowiecki (kula), a także czwarta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Maria Andrejczyk (oszczep).

Bydgoszcz jest miastem, w którym zawody tej rangi odbędą się już po raz drugi. Po raz pierwszy gościliśmy lekkoatletów w 2003 roku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor