Wydarzenia 3 cze 2017 | Redaktor
Lekarze rodzinni świętują i szkolą się w Operze Nova

Do jutra potrwa XIX Konferencja Lekarzy Rodzinnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Medycy z regionu świętują w Operze Nova 25 lat medycyny rodzinnej w Polsce i wymieniają się doświadczeniem na polu swojej specjalizacji.

W Operze Nova wykładowcy i sławy z całej Polski będą mówili na temat różnych chorób – schorzeń układu krążenia, alergii, szczepień czy chorób układu pokarmowego. Przez dwa dni będziemy ciężko pracować, żeby poszerzyć wiedzę, uzupełnić ją oraz polepszyć nasze umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne – mówi dr Jerzy Rajewski, szef Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Lekarzy Rodzinnych.

 

Polskie Kolegium Lekarzy Rodzinnych powstało w 1992 roku. W ramach obchodów 25-lecia jego istnienia odbył się już kongres ogólnopolski, lekarze rodzinni wzięli także udział w specjalnym seminarium w ministerstwie zdrowia.

 

Konferencja, która teraz się odbywa jest typowo szkoleniowa i przeznaczona dla lekarzy naszej specjalizacji, ale otwarci jesteśmy także na pielęgniarki opieki podstawowej. Do udziału zaprosiliśmy również kilkoro studentów 5 i 6 roku wydziału lekarskiego, aby mogli zapoznać się z medycyną rodzinna i ewentualnie podjąć świadomą decyzję dotyczącą swojej przyszłości zawodowej, ponieważ podczas studiów medycyny rodzinnej jest mało – tłumaczy dr Jerzy Rajewski. – Medycyna rodzinna to kierunek interdyscyplinarny, w którym jest wszystkiego po trochu. To kierunek nastawiony głównie na kontakt z pacjentem w domu, w rodzinie, w miejscu pracy, pomaganie mu w zdrowiu i w chorobie.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor