Wydarzenia 19 lut 2017 | Wojciech Bielawa
Lewandowski i Przybyła Halowymi Mistrzami Polski

Marcin Lewandowski wygrał bieg na 1500 m / fot. Anna Kopeć

Sportowcy Zawiszy z Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce przywiozą złote medale. Marcin Lewandowski wygrał bieg na 1500 metrów, a Kamila Przybyła zwyciężyła w skoku o tyczce.

Tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski odbyły się w Toruniu. Zawodnicy walczą nie tylko o medale, ale także o kwalifikacje na mistrzostwa kontynentu, które odbędą się w Belgradzie.

Sportowcy CWZS Zawisza przywiozą do Bydgoszczy dwa złote medale. Marcin Lewandowski, który jest fachowcem od biegu na 800 metrów, postanowił w tym roku wystartować na dystansie 1500 metrów. Wygrał bieg z wynikiem 3:49,11. Drugi był Artur Ostrowski (Sporting Międzyzdroje), trzeci Roman Kwiatkowski (Start Otwock). Czwarty był reprezentant LKS Ostromecko, Bartosz Kotłowski .

Kamila Przybyła / fot. Anna Kopeć

Swój pierwszy złoty medal na seniorskiej imprezie zdobyła 21-letnia tyczkarka Zawiszy Kamila Przybyła. Złoty medal dał jej skok na wysokość 4,2 m.