Wydarzenia 21 lut 2017 | Wojciech Bielawa
MWiK dostanie 130 mln zł. Koniec z zalewaniem ulic

Konferencja prasowa w MWiK / fot. materiały prasowe MWiK

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy otrzymały blisko 130 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych na modernizację kanalizacji deszczowej.

Za te pieniądze zostaną wybudowane nowe kanały deszczowe. Ponadto renowacji, przebudowie i oczyszczeniu zostanie poddanych ponad 90 km istniejących kanałów. Inwestycja obejmuje także, m.in. budowę zbiorników retencyjnych, oczyszczalni ścieków deszczowych i budowę urządzeń umożliwiających oczyszczenie i zagospodarowanie wody deszczowej na terenach zielonych.

Władze Miejskich Wodociągów i Kanalizacji zapewniają, że dzięki tym pracom zniknie problem niewydolnej kanalizacji deszczowej. Zaniedbania sięgają kilkudziesięciu lat. Inwentaryzacja przeprowadzona MWiK pokazała, że miejscami istniejąca sieć kanalizacji deszczowej w 60-70 proc. jest niedrożna. Powoduje to zalewania i podtapiania budynków i nieruchomości, uszkodzenia i zniszczenia dróg czy torowisk tramwajowych, a także utrudnienia komunikacyjne. Po przeprowadzeniu modernizacji sieci znikną tego typu problemy.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący