Wydarzenia 1 cze 2017 | Redakcja
Nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego” już w kioskach

W czwartek, 1 czerwca, ukazał się nowy „Tygodnik Bydgoski”. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych artykułów, wywiadów, opinii i komentarzy. O czym przeczytacie w tym wydaniu?

Tematem, który poruszył mieszkańców Bydgoszczy jest planowana przez ratusz podwyżka opłat za wywóz śmieci. Nieporozumieniem są konsultacje społeczne w tej sprawie, większość mieszkańców nawet nie wie, że są one w ogóle przeprowadzane, oburzone są rady osiedli. Dla niektórych podwyżka może wynieść nawet 500 procent. Kto zyska, a kto straci na nowym sposobie naliczania opłat?

- Prezydentowi Bruskiemu brakuje wizji Bydgoszczy – twierdzi w rozmowie z „Tygodnikiem” Łukasz Schreiber, poseł PiS. Czy PiS ma pomysł na miasto, kto będzie kandydatem partii na prezydenta Bydgoszczy w przyszłorocznych wyborach samorządowych?

Co jeszcze w najnowszym numerze?

Mieszkańców baraków przy ul. Smoleńskiej nie dotknie podwyżka czynszu. Prezydent Bydgoszczy wycofał się ze swojej propozycji.

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy będą produkować dla polskiej armii drony bojowe. Warto dodać, że w głowice bojowe wyposaży bezzałogowce inna bydgoska firma – Belma. Umowy w sprawie budowy dronów, a także udziału WZL w programie „Orlik”, podpisane zostały podczas XI Międzynarodowej Wystawy Air Fair.

Jakie atrakcje przygotowano dla dzieci z okazji ich święta? Gdzie warto się wybrać ze swoimi pociechami w weekend?

Historia. Klęska komunistów w wyborach czerwcowych w 1989 roku.

„Głoszę i już!” - pod takim hasłem odbędzie się V Tydzień Ewangelizacji w Bydgoszczy. Co znalazło się w programie?

Oprócz tego felietony, opinie, komentarze, recenzje, aktualności z Bydgoszczy i powiatu. Zapraszamy po "Tygodnik Bydgoski" do kiosków Ruchu, saloników Kolportera, sklepów Żabka, piekarni Baton i Tosta, sieci delikatesów Ankris, na pocztę, taksówkach Radio Taxi Mercedes.

Redakcja Autor