Wydarzenia 18 kwi 2017 | Redakcja
Nowy prezes Nitro-Chem zlecił szczegółowy audyt spółki

Nitrochem

Krzysztof Kozłowski zastąpił Tomasza Ptaszyńskiego na stanowisku prezesa Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem”. - Przyczyną zmian w składzie zarządu są wykryte nieprawidłowości – czytamy w oświadczeniu spółki Skarbu Państwa.

„Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A. w Bydgoszczy oświadczają, że zmiana Zarządu Spółki nastąpiła między innymi z powodu wykrycia nieprawidłowości związanych z zawarciem wadliwego prawnie kontraktu z odbiorcą albańskim, co naraziło „Nitro-Chem” na stratę finansową wynoszącą ponad milion dolarów. Ponadto poprzedni Zarząd podjął decyzję o sprzedaży budynku administracyjnego należącego do Spółki po zaniżonej cenie, mniej więcej za 40 proc. jego rzeczywistej wartości, a następnie wynajmował od nabywcy pomieszczenia biurowe w tym budynku przez okres 10 miesięcy. Z tego tytułu Spółka poniosła dodatkowe koszty w wysokości niespełna ćwierć miliona zł. Poprzedni Zarząd przeprowadził także niezwykle drogi, bo kosztujący 5 mln zł, remont nowej siedziby Spółki, z czego koszt remontu samego gabinetu Prezesa Zarządu kosztował 123 tys. zł.” - czytamy w oświadczeniu Rady Nadzorczej Nitro-Chem.

Czy w firmie z branży zbrojeniowej dochodziło w przeszłości do innych nieprawidłowości? Dowiemy się tego w ciągu najbliższych tygodni. Nowy prezes Krzysztof Kozłowski zlecił przeprowadzenie szczegółowego audytu w Zakładach Chemicznych „Nitro-Chem”.

Rada Nadzorcza spółki podkreśla, że Krzysztof Kozłowski – wbrew medialnym doniesieniom – jest należycie przygotowany do pełnienia funkcji. - Dobrze zna spółkę. W sierpniu 2016 r. wszedł w skład jej Rady Nadzorczej, a od września 2016 r. pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” i w tym okresie gruntownie zapoznał się z działalnością Spółki, dzięki czemu może on obecnie skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem. Posiada wykształcenie inżynierskie, a także doświadczenie biznesowe, co stanowi kwalifikacje niezbędne do kierowania spółką. Nowy prezes nie dokonał żadnych zmian w pionie technologicznym spółki, a ciągłość i bezpieczeństwo produkcji oraz realizacja przez „Nitro-Chem” kontraktów krajowych i zagranicznych nie są zagrożone – czytamy w oświadczeniu.

Redakcja Autor