Wydarzenia 26 lis 2017 | Redaktor
Ogłoszono przetarg na prom, który popłynie między Czarnowem a Solcem

materiały K-PUM w Toruniu

- Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zamawia bocznokołowy prom. Inwestycja na Wiśle pn. budowa przeprawy promowej Czarnowo - Solec Kujawski staje się faktem - pisze radny SLD Jan Szopiński na swoim profilu facebookowym.

Na prom wybrano jednostkę o napędzie bocznokołowym oraz niskim zanurzeniu. Będzie ona mogła zabrać na pokład jednocześnie 15 pojazdów o masie do 2,25 t oraz do 80 pasażerów. Przygotowanie dróg aż do przyczółków będzie kosztowało ok. 7 mln zł. O tym, jakie firmy powalczą o zamówienie, będziemy wiedzieć wraz z początkiem roku - na 3 stycznie zaplanowano otwarcie ofert. Dostawa promu ma nastąpić w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy.

Szczegóły przetargu za serwisem infoship.pl:

1) Zaprojektowanie promu pasażersko-samochodowego boczno kołowego;

2) Wybudowanie promu pod nadzorem Towarzystwa Klasyfikacyjnego;

3) Dostawa promu do przyczółku brzegowego na rzece Wiśle od strony Solca Kujawskiego;

4) Uruchomienie promu wraz z dopuszczeniem do pływania;

5) Rozruch eksploatacyjny obejmujący obsługę przeprawy promowej przez okres 120 dni.

W zamówieniu zastosowano następujące kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty:

Cena / Waga: 60 Czas realizacji / Waga: 20 Okres gwarancji / Waga: 20

Wymagania finansowane w tym zamówieniu są następujące: polisa OC na kwotę 3 000 000 PLN brutto i środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę 5 000 000 PLN brutto.

Co do doświadczenia, ZDW wymaga od oferentów wykonania w okresie ostatnich 8 lat dwóch jednostek żeglugi śródlądowej lub przybrzeżnej odpowiadającej klasie PRS (Polski Rejestr Statków) sKM-3 o łącznej wartości co najmniej 8 000 000 PLN. Dostawa nowych pojazdów ma nastąpić w ciągu 17 m-cy od terminu podpisania umowy. 

r

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor